Hit! Schudnij 6 kg trzymając dietę tylko 2 dni w tygodniu!

Dieta dr. Mosleya - inaczej nazywany przerywaną głodówką - to kontrowersyjny program odchudzający. Poznaj zasady i uporaj się z nadwagą!
Dieta 5:2 - odchudzanie dr Mosley fot. Fotolia

Popularność zyskała dzięki brytyjskiemu reality show, w którym sam jej twórca - dr. Mosley - przetestował na sobie dietę 5:2. To właśnie dzięki niej zaledwie w ciągu miesiąca schudł 6 kg i zmniejszył ilość tkanki tłuszczowej o 25%!

Zasady diety odchudzającej 5:2!

Zasady diety są bardzo proste - w ciągu tygodnia przez 5 dni jesz normalnie, a w ciągu 2 spożywasz 1/4 swojego zapotrzebowania pokarmowego (przyjmuje się, że dla kobiet to 500 kcal, dla mężczyzn 600 kcal). Zdaniem dr Mosleya najlepiej, jeśli owe 500 czy 600 kcal jest skondensowane w 2 posiłkach.

Uwaga! Jeśli decydujesz się na przeprowadzenie tej diety, pamiętaj, że aby osiągnąć efekt w ciągu pozostałych 5 dni również powinnaś pilnować swojego jadłospisu i nie jeść za dwóch. Kaloryczność dobowa nie może przekraczać 1800 kcal, posiłki jedz regularnie i dziel je na 5 w ciągu doby.

Zalety programu odchudzającego dr. Mosleya

Według dr Mosleya 2 dni głodówki w tygodniu pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksyn, obkurczenie ścian żołądka, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia uczucia głodu oraz zjadania mniejszych porcji w czasie tych 5 "normalnych" dni.

Dodatkowo osoba będąca na tej diecie nie czuje się przez nią ograniczana, bo przez 5 dni w tygodniu je to, na co ma ochotę. I nie musi spędzać kilku godzin dziennie w kuchni na robieniu dietetycznych posiłków.

Czy dieta 5:2 jest zdrowa?

Zdaniem dietetyków dieta ta nie należy do najrozsądniejszych. Niektórzy są zdania, że może doprowadzić nawet do zaburzeń odżywiania. Wszystko dlatego, bowiem okres normalnego jedzenia (czy wręcz korzystania z laby od diety) naprzemiennie jest zastępowany dniami prawie całkowitej głodówki. A to rozregulowuje pracę układu pokarmowego i bardzo go obciąża.

Dowiedz się więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (26)
/9 miesięcy temu
Dieta to dieta, ale ważne jest połączenie właściwego odżywiania z trenignami. Ja do biegania i diety stosowałam reducer themo extreme i doskonale mi pomógł. Pobyłam się nadmiernego aptetytu, preparat zapobiegał wykończeniu organizmu poprzez suplemenetację utraconych elementów . Schudłam 15 kg w 2 miesiące, polecam! - https://bit.ly/2prqdu5
/3 lata temu
Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od 7 miesięcy odchudzam sie systemem fizjologiczny zgodnie z tą ksiazką. Mam 15 kg mniej bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...
/3 lata temu
Kostki rosołowe, o tak, na pewno się zdrowo odżywiasz ... masakra.
POKAŻ KOMENTARZE (23)