sauna fot. Panthermedia

Jak przyspieszyć działanie diety

Podczas stosowania diety postaraj się więcej myśleć o sobie. Znajdź czas na drobne zabiegi i porcję ruchu.
/ 06.03.2012 11:15
sauna fot. Panthermedia
Kąpiele solankowe

Sprawiają, że pory na skórze otwierają się, a toksyny są łatwiej usuwane przez cały organizm. Przez pory łatwiej wchłaniają się też jony jodu i magnezu. To sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona, gładsza i w zdecydowanie lepszej kondycji. Solankę (do kupienia w aptece) wrzucamy do wanny lub moczymy w niej stopy.

Ruch na czczo

Jeśli zaczniesz ćwiczyć przed śniadaniem, twój organizm od razu zacznie spalać kalorie i będzie to robił jeszcze przez kilka godzin po takim treningu. Godzina pływania przed śniadaniem to strata 450 kcal, biegania – 350 kcal, a jazdy na rowerku stacjonarnym – 300 kcal. Zatem zamiast leniuchować w łóżku po przebudzeniu, zrób swojemu ciału porządną rozgrzewkę!

Oczyszczająca sauna

W saunie skóra intensywnie wydziela pot, a wraz z nim wydalana jest masa toksyn, które nagromadziły się w naszym ciele na skutek nieodpowiedniej diety. Pamiętaj, aby po takim seansie wejść dodatkowo pod chłodny prysznic - dzięki temu wzmocnisz organy wewnętrzne i poprawisz przepływ krwi. Uwaga! Po saunie koniecznie wypij dużo wody, aby uniknąć odwodnienia!