Polki.pl
kom. (10)

Jak przesunąć termin miesiączki?

Czy można przesunąć termin miesiączki? Wkrótce wychodzę za mąż i akurat trudne dni przypada na ten niezwykły dzień w życiu kobiety. Nie chciałabym, aby pewnego rodzaju dyskomfort popsuł mi całą uroczystość.

Termin miesiączki można przesunąć tylko poprzez pigułki antykoncepcyjne.

Jeśli chcesz przesunąć termin krwawienia miesięcznego i stosujesz jednofazową antykoncepcyjną pigułkę hormonalną, wystarczy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania pigułek.
To bardzo proste: aby w danym miesiącu nie miesiączkować, należy zażywać więc pigułki bez przerwy (nie robić 7-dniowej przerwy).

Jeżeli kobieta chce tylko przesunąć terminu menstruacji, np. o dwa tygodnie, następnego dnia po skończeniu jednego opakowania należy rozpocząć nowe, ale łykać pigułki tylko przez 14 dni. Potem należy zrobić zwykłą siedmiodniową przerwę, w jej trakcie wystąpi krwawienie.
W przypadku stosowania pigułki trójfazowej możliwości manipulowania miesiączką są ograniczone i można z nich skorzystać jedynie po konsultacji z ginekologiem.

Zatrzymanie miesiączki nawet na 3-4 cykle nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale nie powinno się nadużywać tej możliwości.
Oceń 4,33 / 3

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Porady ginekologa

  • Częsty seks poprawia płodność Częsty seks poprawia płodność Naukowcy z Katowic wykazali zależność pomiędzy jakością nasienia Polaków, czyli m.in. płodnością, a...
  • Anorgazmia i zastrzyki orgazmu Anorgazmia i zastrzyki orgazmu Coraz więcej Polek poddaje się zabiegom, które mają pomóc im w osiąganiu orgazmu. Zobaczcie na czym...
  • Kłykciny kończyste Kłykciny kończyste Jestem w siódmym miesiącu ciąży, mój lekarz ginekolog stwierdził u mnie kłykciny kończyste. Co to...
  • Zrosty po cesarce Zrosty po cesarce Dwa lata temu miała cięcie cesarskie. Po operacji, jż w domu dostałam gorączki, rana bardzo ropiała....

Skomentuj Jak przesunąć termin miesiączki?

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Jak przesunąć termin miesiączki?

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl