Seks i pigułki

Seks i pigułki

Mogą obniżać libido! W dodatku nie wystarczy z nich zrezygnować, by apetyt na seks natychmiast wzrósł.
/ 03.04.2008 11:13
Seks i pigułki
Pigułki to najpewniejsza i najwygodniejsza metoda antykoncepcyjna. Ale mogą obniżać libido, czyli ochotę na seks.

Bierzesz pigułki? Nie myśl, że wystarczy z nich zrezygnować, by apetyt na seks natychmiast wzrósł. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Bostońskim wykazały, że efekt obniżenia libido trwa nawet przez wiele miesięcy po zaprzestaniu przyjmowania pigułek. Naukowcy badali stężenie w organizmie kobiet substancji, zwanej SHBG (rodzaj białka). Substancja ta hamuje wytwarzanie "podniecającego" testosteronu. U kobiet stosujących pigułki poziom SHBG był aż czterokrotnie wyższy niż u tych, które nigdy ich nie brały.

Ponadto okazało się, że kobiety, które przerwały przyjmowanie pigułek rok wcześniej (!), nadal miały podwyższony poziom SHBG, i to nawet trzykrotnie. Autorka badania, Claudia Panzer twierdzi, że podobnie jest z kobietami, które stosują inne rodzaje antykoncepcji hormonalnej, np. plastry. Ale uwaga: aż 13 proc. zwolenniczek hormonów wyznało: "Odkąd łykam pigułki, częściej mam ochotę na seks, bo to wygodne i już nie boję się ciąży!".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (65)
/09.08.2008 10:47
hmm..mam skonczone 17 lat,sprzedadza mi w aptece abletki anty???
/31.03.2010 10:53
Pigułki antykoncepcyjne to nie aspiryna ani cukierki. Nie dostajesz ich "od ręki" w aptece. Najpierw idź do ginekologa, ten Cię przebada, a następnie, jeżeli nie będzie przeciwwskazań zdrowotnych, na Twoją prośbę, powinien wydać receptę na pigułki anty.
/10.06.2009 16:43
ja biorę tabletki od 7 lat te same STEDIRIL30 i nie narzekam,a nawet polecam,nie przytyłam i nie odczuwam większego łaknienia,do zeszłego roku przez te wszystkie lata miałam bardzo zwiększony temperament seksualny,mia lam bo od 8 miesięcy nie odczuwam nic nie tak jak kiedyś nie pomagają pieszczoty i inne rzeczy mój partner musi naprawdę długo się napracować ale i tak nie jest to takie pełne w moim odczuciu, oczywiście obwiniam tabletki ze tak się dzieje,ze za długo je biorę ale z nich nie zrezygnuje jeszcze nie,acz kol wiek nie wiem czy ten spadek temperamentu nie pojawił się u mnie przez stres jaki mam od paru miesięcy?...
POKAŻ KOMENTARZE (62)