"Technologia jest cudowna, jeśli nas zbliża" - bezpieczny seks ze SKYN

Prezerwatywy to zdecydowanie najchętniej i najczęściej stosowany środek antykoncepcyjny. Mimo świetnej dostępności i wysokiej skuteczności, wiele osób odrzuca tę metodę zabezpieczenia przed ciążą. Czy wynika to z często powtarzanego twierdzenia, mówiącego o tym, że zmniejszają one seksualne doznania? Zobaczcie, jaka jest prawda! Oto fakty i mity na temat prezerwatyw.
/ 13.07.2018 15:00

1. Używasz prezerwatyw? O rozkoszy możesz tylko pomarzyć! 
Faktycznie, używanie prezerwatyw może być problematyczne. Źle dobrany rozmiar spowoduje, że kondom pęknie lub zsunie się w czasie stosunku, a stres wynikający z wpadki sprawi, że stracimy ochotę na jakiekolwiek przyjemności, nie mówiąc już o kontynuacji stosunku. Wbrew pozorom, taka sytuacja nie jest winą producenta prezerwatyw. Na opakowaniu zawsze znajdują się rozmiar i specyfikacja, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze, by zapewnić sobie i partnerowi maksimum doznań.
 

2. Prezerwatywa to bariera dzieląca partnerów 
Niektórzy twierdzą, że prezerwatywa jest barierą, która oddziela ich od ukochanej osoby i nie pozwala na prawdziwe połączenie. Jak wynika z badań, jest to wyimaginowany problem, wynikający z uprzedzeń, niewiedzy lub wstydu przed zakupem odpowiedniej dla siebie prezerwatywy. Naukowcy z Indiana University (USA) dowiedli, że prezerwatywa nie ma wpływu na przyjemność czerpaną ze stosunku. Według badań, ludzie nie odczuwają znacznej różnicy pomiędzy zbliżeniami, w czasie których stosują zabezpieczenie, a tymi, kiedy tego nie robią. Jeżeli jednak w twoim przypadku jest to istotny problem, wybierz te prezerwatywy, które określane są jako ultracienkie.

 

 

3. Stosuję już antykoncepcję hormonalną – czy inne zabezpieczenie jest jeszcze potrzebne?

 
Zdecydowanie tak! Prezerwatywa chroni oboje partnerów przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, które w ostatnich latach powróciły ze zdwojoną siłą. Kiła czy rzeżączka to nieprzyjemne przypadłości, które grożą długimi miesiącami rekonwalescencji, a nawet bezpłodnością! 
 

4. Prezerwatywa = nuda w łóżku?

 
Prezerwatywa, wbrew pozorom, może dostarczyć więcej przyjemności niż stosunek bez zabezpieczenia! Eksperymenty w łóżku to fantastyczny sposób na ożywienie waszego pożycia małżeńskiego. Odważcie się i wypróbujcie prezerwatywy zapachowe, smakowe lub takie, które posiadają specjalne wypustki wzmacniające wzajemne doznania. Być może, dzięki temu odkryjecie siebie na nowo, a relacje w waszym związku zdecydowanie się poprawią.

 

 

Materiał powstał we współpracy z marką Unimil.

Redakcja poleca

REKLAMA