seks bez zabezpieczenia, seks bez prezerwatywy, choroby intymne, zagrożenia fot. Adobe Stock

Seks bez zabezpieczenia? Korzystaj, jeśli naprawdę chcesz mieć kłopoty

Partner nalega na seks bez zabezpieczenia, a ty wahasz się albo zgodziłaś się na numerek bez prezerwatywy, więc on chce kochać się tylko w ten sposób? Nie daj sobie wmówić, że antykoncepcja to twój problem, a prezerwatywa osłabia doznania, bo seks bez zabezpieczenia grozi ciążą lub poważną chorobą.
/ 28.02.2019 21:58
seks bez zabezpieczenia, seks bez prezerwatywy, choroby intymne, zagrożenia fot. Adobe Stock

Seks bez zabezpieczenia, jak wynika z badań mimo silnej antyreklamy, wciąż bije rekordy popularności w naszym kraju. Głównie wynika to z faktu, że polscy mężczyźni, jak ognia boją się prezerwatyw, a partnerki ulegając im łudzą się, że skoro chłopak jest przystojny i miły, to na pewno nic się nie stanie.
A seks bez zabezpieczenia jest, jak rosyjska ruletka. Raz czy drugi unikniesz ryzyka, ale w końcu wpadniesz. Dlatego lepiej dowiedz się na co się godzisz, rezygnując z prezerwatyw.

4 mity na temat prezerwatywy!

Czym grozi seks bez zabezpieczenia?

Przede wszystkim seks bez zabezpieczenia z nieznanym partnerem naraża oboje partnerów, a w szczególności kobietę na różnego rodzaju infekcje intymne:

  • Najczęstsze z nich, to kandydoza i chlamydioza. Ta ostatnia nieleczona może prowadzić do problemów z płodnością.
  • Równie trudną i niebezpieczną chorobą jest kiła czy rzeżączka. Nierozpoznana na czas i nieleczona kiła może uszkodzić układ nerwowy, spowodować kłopoty ze wzrokiem czy nawet doprowadzić do zaburzeń psychicznych.

Równie często w wyniku seksu bez zabezpieczenia zdarza się opryszczka narządów intymnych, świerzb czy wszawica łonowa. Inne choroby wynikające z kontaktu z zakażoną spermą, to niezwykle trudne do leczenia i przewlekłe wirusy, jak wirus wątroby typu B, wirus HPV czy HIV.

Seks bez zabezpieczenia a ciąża

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy unikać zbliżeń w dni płodne, aby nie zajść w ciążę.  
Otóż niekoniecznie, ponieważ plemniki znajdują się zarówno w ejakulacie, który wydziela się z penisa w czasie wytrysku, jak i w preejakulacie, pojawiającym się w czasie stosunku.
Problemem są także dni płodne, ponieważ tylko kobiety miesiączkujące i obserwujące się regularnie mogą mieć pewność, choć też nie stuprocentową, że znają swój organizm.
Wystarczy jednak stres, wyjazd do innej strefy klimatycznej czy nawet długotrwałe przeziębienie, aby cykl miesiączkowy uległ zmianie, a tym samym i dni płodne.

Czy warto, więc ryzykować dobrą zabawę, jaką powinien być seks, w imię bolesnego, długotrwałego leczenia? Co jest prostsze - zbliżenie z prezerwatywą czy seks bez zabezpieczenia i samotne macierzyństwo? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie same.

Sprawdź koniecznie:
Jak doprowadzić się do orgazmu, czyli kobieca masturbacja od podszewki
24 facetów w 3 godziny, czyli wzięłam udział w szybkich randkach!
Jednoczesny orgazm podczas seksu – poznaj techniki wspólnego szczytowania