Jak bezpiecznie nosić plaster?

Jak bezpiecznie nosić plaster?

Kusi cię ta metoda antykoncepcji, ale zastanawiasz się, czy jest bezpieczna i praktyczna?
/ 03.04.2008 11:21
Jak bezpiecznie nosić plaster?
W końcu to tylko plaster, a ty chcesz pływać, uprawiać sport, chodzić do sauny. Czy możesz?

By rozwiać Twoje wątpliwości, na pytania odpowiada prof. Tomasz Paszkowski, ginekolog z Akademii Medycznej w Lublinie.

Gdzie najbezpieczniej przykleić plaster antykoncepcyjny?
Polecane są cztery miejsca: ramię, plecy, pośladki i okolice bikini. W żadnym wypadku nie na piersi. Warunek: skóra powinna być zdrowa i nieuszkodzona.

Jak wygląda codzienna pielęgnacja skóry z Evrą?
Kąpiele i prysznice nie mają najmniejszego wpływu na trwałość plastra. Warto unikać jednak zabiegów, które mają na celu mechanicznie ścieńczenie naskórka.

Czy nakładanie kosmetyków na plaster szkodzi?
Absolutnie nie. Na plaster możesz nałożyć wszystko (mleczko, balsam, oliwkę, krem do masażu). Natomiast przed przyklejeniem plastra skóra nie może być posmarowana żadnym kosmetykiem.

Co robić, gdy plaster się naderwie lub go zgubimy?
Nawet jeśli się odklei, daje jeszcze 24 godziny względnego bezpieczeństwa (to samo dotyczy sytuacji, kiedy zapomnisz go wymienić). A nadal jesteś zabezpieczona.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (42)
/23.09.2016 20:32
Na moich plastrach lisvy jest napisane w jakich miejscach możesz przyklejać. W tym wypadku jest to brzuch , pośladek i przedramię.
/29.09.2014 20:37
Moje pytanie - czy któraś z was pytała może ginekologa czy plaster można przykleić np. na udzie lub na wewnętrznej stronie ramienia? Przy wizycie wyleciało mi to z głowy a ulotka nic o tym nie wspomina. Jestem zadowolona z plastrów i u mnie nie są takie drogie - 45zl, fakt ze się brudzą i na brzegach odrobine odchodzą zwłaszcza pod koniec tygodnia. Ale ogromnym plusem jest omijanie wątroby i układu pokarmowego - w tabletkach przerażało mnie to, ze mając problemy trawienne, co mi się zdarzało, nie byłam pewna czy wzięta tabletka zostala całkiem wchłonieta, i miałam wieczne dylematy co z tym zrobić i strach. Teraz jestem o to spokojna. Jedyne dolegliwości jakie zauważyłam przy stosowaniu plastrów to bóle piersi - jednak dopiero zaczęłam je stosować, pewnie podobnie jak przy początku brania tabletek z czasem organizm się przyzwyczai i będzie spoko ;) Za pierwszym razem przykleilam go w niefortunnym miejscu , bo na zgięciu łopatki, ale mimo to nie odkleił się.
/12.07.2014 15:49
Martyna można wewnatrz :) jest mniej widoczny
POKAŻ KOMENTARZE (39)