POLECAMY

Odszkodowanie za złamaną nogę

Prawnik radzi, jak dochodzić odszkodowanie za wypadki losowe
Odszkodowanie za złamaną nogę
Złamałam nogę na przystanku tramwajowym, na chodniku, w którym były duże dziury. Czy mogę dochodzić jakiegoś odszkodowania?

Za szkody spowodowane nierównościami na chodniku, jak również jego oblodzeniem, odpowiada zarządca chodnika, bo to on ma obowiązek utrzymania nawierzchni w należytym stanie.

Dochodzenie odszkodowania w takich sprawach jest jednak trudne. Trzeba bowiem dokładnie udokumentować przebieg wypadku (np. zrobić zdjęcia miejsca wypadku, powołać świadków zdarzenia) oraz przedstawić dokumenty świadczące o wysokości poniesionej szkody (np. zaświadczenia ze szpitala).

Te dowody należy następnie dołączyć do pozwu i wraz z nim złożyć w wydziale cywilnym sądu.

Łukasz Matys, prawnik
ekspert portalu www.wieszjak.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/4 lata temu
Ja miałam zwichnięcie i wpakowałam się w gips. Było to dla mnie korzystniejsze, tymbardziej, że gipsiarz zaproponował mi HM Cast - taki lekki gips, co nieobciąża nogi i dodatkowo możesz się w nim kąpać. Jak sprawa wygląda z odszkodowaniem niestety nie wiem.
/4 lata temu
Schodziłam po schodach... Nie wiem jak to się stało, ale spadłam z nich. I to we własnym domu! Na początu auć, auć, myślałam, że poboli i przestanie. Po kilku dniach dalej bolało, a prześwietlenie pokazało zwichnięcie. Czy w tym przypadku - wypadek w domu - mogę w jakiś sposób otrzymać odszkodowanie? Czy jak to wygląda? Ponadto, czy warto przy zwichnięciu pakować się w gips? Strasznie to ciężkie podobno, a ja wolałabym taki lekki gips. Ktoś, coś wie na ten temat?
/4 lata temu
Ja mogę polecić z poradami i naprawdę fantastyczną obsługą Kancelarię w Krakowie Cito. Mnie osobiście bardzo, bardzo pomogli. Dzięki nim uzyskałam odszkodowanie i nie miałam problemu z nieznajomością prawa ani przepisów. Wszystkie możliwe "kruczki" mi przedstawili
POKAŻ KOMENTARZE (2)