Seks i pigułki

Mogą obniżać libido! W dodatku nie wystarczy z nich zrezygnować, by apetyt na seks natychmiast wzrósł.

Pigułki to najpewniejsza i najwygodniejsza metoda antykoncepcyjna. Ale mogą obniżać libido, czyli ochotę na seks.

Bierzesz pigułki? Nie myśl, że wystarczy z nich zrezygnować, by apetyt na seks natychmiast wzrósł. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Bostońskim wykazały, że efekt obniżenia libido trwa nawet przez wiele miesięcy po zaprzestaniu przyjmowania pigułek. Naukowcy badali stężenie w organizmie kobiet substancji, zwanej SHBG (rodzaj białka). Substancja ta hamuje wytwarzanie "podniecającego" testosteronu. U kobiet stosujących pigułki poziom SHBG był aż czterokrotnie wyższy niż u tych, które nigdy ich nie brały.

Ponadto okazało się, że kobiety, które przerwały przyjmowanie pigułek rok wcześniej (!), nadal miały podwyższony poziom SHBG, i to nawet trzykrotnie. Autorka badania, Claudia Panzer twierdzi, że podobnie jest z kobietami, które stosują inne rodzaje antykoncepcji hormonalnej, np. plastry. Ale uwaga: aż 13 proc. zwolenniczek hormonów wyznało: "Odkąd łykam pigułki, częściej mam ochotę na seks, bo to wygodne i już nie boję się ciąży!".
SKOMENTUJ (65)
Sernik krakowski - Kasia gotuje z Polki.pl
KOMENTARZE (65)
skarbbbbbussssekkk/7 lat temu
hmm..mam skonczone 17 lat,sprzedadza mi w aptece abletki anty???
mimi/7 lat temu
ja biorę tabletki od 7 lat te same STEDIRIL30 i nie narzekam,a nawet polecam,nie przytyłam i nie odczuwam większego łaknienia,do zeszłego roku przez te wszystkie lata miałam bardzo zwiększony temperament seksualny,mia lam bo od 8 miesięcy nie odczuwam nic nie tak jak kiedyś nie pomagają pieszczoty i inne rzeczy mój partner musi naprawdę długo się napracować ale i tak nie jest to takie pełne w moim odczuciu, oczywiście obwiniam tabletki ze tak się dzieje,ze za długo je biorę ale z nich nie zrezygnuje jeszcze nie,acz kol wiek nie wiem czy ten spadek temperamentu nie pojawił się u mnie przez stres jaki mam od paru miesięcy?...
M/7 lat temu
ech od paru miesięcy biore tabletki i od jakiegoś czasu zauważyłam że mój partner nie może doprowadzić mnie do orgazmu :/ nie jest to jego wina bo z jego strony nic sie nie zmieniło a jeszcze niedawno wszystko było ok :( nie wiem czy to nie wina tych pigułek.. jak myślicie?
POKAŻ KOMENTARZE (65)