Szybkie przepisy na wielkanoc fot. Adobe Stock

Szybkie przepisy na Wielkanoc - 30 najlepszych pomysłów

Szybkie przepisy na Wielkanoc to m.in. jajka faszerowane tuńczykiem, sałatka ziemniaczana, pasztet warzywny, pieczona biała kiełbasa, sałatka wielkanocna z jajkiem i wafel kajmakowy.
Weronika Kwaśniak / 04.04.2020 07:25
Szybkie przepisy na wielkanoc fot. Adobe Stock

Szybkie przepisy na Wielkanoc to takie, które nie powinny zająć więcej czasu niż godzinę. Bo przecież nie każda z nas ma czas na długotrwałe przygotowania wystawnych rodzinnych świąt. Wprawdzie istnieją kobiety, które przed Wielkanocą czy Bożym Narodzeniem biorą kilkudniowy urlop, aby mieć perfekcyjnie wysprzątany dom i kuchnię pełną smakowitych pyszności, ale są to wyjątki.

Zdecydowana większość z nas musi jednak przygotować święta „w biegu" - sprzątając wieczorami, a jedzenie przygotowując dopiero w Wielką Sobotę. Dla osób, które mają niewiele czasu na przygotowanie świat mamy 30 szybkich przepisów na pyszne i błyskawiczne dania wielkanocne.

Zapomnieć możesz o długopieczonych mięsach czy zakwasie na prawdziwym żurku. Możemy natomiast wykazać się kreatywnością i dopasować dania z polskiej kuchni (delikatnie je modyfikując) do wielkanocnych potrzeb.

Jakie dania przygotujesz szybko na Wielkanoc?

Wśród szybkich przystawek powinny pojawić się jajka mogą być zwykłe, gotowane z majonezem i szczypiorkiem albo jajka faszerowane np. z tuńczykiem, proste sałatki (na szczęście tradycyjna jarzynowa jest szybka i prosta) i deska wędlin (wystarczy wybierać te z dobrych wędzarni). 

Zamiast klasycznego pasztetu z różnych rodzajów mięs, upiec można pasztet wegetariański - jego przygotowanie zajmie ci tylko 45 minut. Jako dodatek do dań sprawdzą się kiszone ogórki kupione na lokalnym bazarku i grzybki w occie.

Zamiast klasycznego żurku możesz podać barszcz biały - przygotowuje się go o wiele szybciej i nie trzeba nastawiać zakwasu. Zamiast pieczonych mięs, sprawdzi się pieczona biała kiełbasa podana razem z opiekanymi ziemniakami albo domowym chlebem z szybkiego przepisu.

W menu deserowym warto wykorzystać proste, sprawdzone przepisy na babkę piaskową i błyskawiczny mazurek kajmakowy na spodzie z gotowych herbatników.

30 szybkich przepisów na Wielkanoc: