5 tydzień ciąży

W czasie 5 tygodnia ciąży możesz zaobserwować niemal wszystkie jej objawy. Zobacz, co w tym czasie dzieje się z twoim maleństwem!

 

Dr n. med. ginekolog-położnik Ewa Kurowska: 5 tydzień ciąży

 

Poziom hormonu hCG, informującego o ciąży, jest dostatecznie wysoki i można go wykryć za pomocą domowego testu ciążowego. Możesz więc potwierdzić to, co podejrzewałaś: spodziewasz się dziecka!

5 tydzień ciąży - Jak zmienia się twoje ciało

Nie miałaś okresu – to jedna z bardziej oczywistych oznak, że jesteś w ciąży. Ale będą też inne. Jak to uczucie wyczerpania i te wrażliwe piersi. Albo te fale nudności, które dopadają cię na widok jedzenia lub gdy poczujesz jakiś określony zapach. Noszenie w łonie dziecka to ciężka praca, a twoje ciało tak na to reaguje.

5 tydzień ciąży - Jak rośnie dziecko

Twoje maleństwo przypomina teraz bardziej kijankę niż dziecko. Jego serce bije równomiernie, formują się oczy i uszy. Zaczyna się także kształtować szkielet.Zobacz: 10 rzeczy zakazanych w ciąży

5 tydzień ciąży - Jak duże jest twoje dziecko?

Nadal bardzo małe, ale pod koniec tego tygodnia będzie miało ok. 2 mm długości.

Tak wygląda twoje dziecko w 5. tygodniu ciąży:

Wielkość dziecka w brzuchu - 5. tydzień ciąży

5 tydzień ciąży - Co powinnaś zaplanować na ten tydzień

Jeśli nadal szukasz lekarza, staraj się już ograniczać krąg kandydatów, aby umówić się na pierwszą „ciążową” wizytę. Już w tym tygodniu nie powinnaś zmieniać żwirku w kuwecie, zwłaszcza jeśli kot bywa poza domem. Toksoplazmoza, choroba, którą można się zarazić poprzez kontakt z odchodami zainfekowanych kotów, może – przenosząc się z matki na dziecko – spowodować wady okołoporodowe. Jeśli musisz zmieniać żwirek, rób to w gumowych rękawiczkach, poddaj kota badaniom na obecność tej choroby i trzymaj zwierzę w domu przez cały czas trwania ciąży.Jesteś w I trymestrze ciąży? Porozmawiaj o tym z innymi!

5 tydzień ciąży - Co robić, żeby ciąża była zdrowa

Przygotuj się: zaczynasz jazdę na najbardziej emocjonującej na świecie kolejce górskiej. Wahania poziomu hormonów w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy, wszystkie zmiany fizyczne oraz fakt, że bierzesz udział w doświadczeniu, które zmieni twoje życie, mogą spowodować szalone zawirowania. Nie dziw się, jeśli w ciągu jednej godziny poczujesz się na przemian uskrzydlona szczęściem, przygnębiona, wściekła, sentymentalna, silna i na koniec niepewna. 

Wskazówki dla twojego partnera w 5. tygodniu ciąży

Staraj się pomagać w domowych obowiązkach, nie będąc proszonym o to. Wystarczy odkurzanie, wynoszenie śmieci lub zmywanie naczyń.

Zobacz też 5 tydzień ciąży na kalendarzu ciąży Mamotoja.pl

Te tygodnie przed Tobą:

6 tydzień ciąży
7 tydzień ciąży
8 tydzień ciąży
9 tydzień ciąży
10 tydzień ciąży
11 tydzień ciąży
12 tydzień ciąży


II Trymestr

13 tydzień ciąży
14 tydzień ciąży
15 tydzień ciąży
16 tydzień ciąży
17 tydzień ciąży
18 tydzień ciąży
19 tydzień ciąży
20 tydzień ciąży
21 tydzień ciąży
22 tydzień ciąży
23 tydzień ciąży
24 tydzień ciąży
25 tydzień ciąży


III Trymestr

26 tydzień ciąży
27 tydzień ciąży
28 tydzień ciąży
29 tydzień ciąży
30 tydzień ciąży
31 tydzień ciąży
32 tydzień ciąży
33 tydzień ciąży
34 tydzień ciąży
35 tydzień ciąży
36 tydzień ciąży
37 tydzień ciąży
38 tydzień ciąży
39 tydzień ciąży
40 tydzień ciąży


Te tygodnie za Tobą:

1 i 2 tydzień ciąży
3 tydzień ciąży
4 tydzień ciąży

Tagi: ciąża
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (39)
/2 lata temu
Taaak. Dalsze oczernianie kotów. Łatwiej się zarazić toksoplazmozą przez niedomyte warzywa niż od kota. Ale autor artykułu najwyraźniej nie zadał sobie trudu żeby czegokolwiek się dowiedzieć
/3 lata temu
Cześć! Zrobiłam testy. Oczywiście pozytywne. Wreszcie się udało ;))) Na razie nic mi nie dolega. Czekam na wizytę u gina i gdzieś w międzyczasie wyszukuje najciekawsze informacje o rozwoju maleństwa. Wielce się wzruszyłam, gdy weszłam na Intopassion i dowiedziałam się, że fasolka ma już zawiązki ząbków. Wierzyć się nie chce, że gdzieś w środku rozwija się nowe życie. Ach, tyle jeszcze przed nami, ale szybko zleci. Pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę nam powodzenia.
/3 lata temu
mam mdłości ale pojedzenieniu jestem nie znośna a wchodzę w 5 tydzień i bóle kregosupa i ma na wszystko ochotę czy to jest normalne
POKAŻ KOMENTARZE (36)