Autorka w dziale Praca i finanse. Tematyką prawo i finanse zajmuje się od początku swojej dziennikarskiej działalności. Na co dzień pisze do „Przyjaciółki”, „Pani domu” i „True Stories”
NIP składa się z 10 cyfr, otrzymuje się go raz i nie zmienia przez całe życie. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić swój NIP, skorzystaj z wyszukiwarki. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej.
Czytaj więcej
Karta pacjenta, to w powszechnym mniemaniu kawałek papieru, zawierający informacje o naszym stanie zdrowia i leczeniu, który rejestratorka przekazuje lekarzowi podczas naszej wizyty. Ale czy tylko? Pod tą nazwą może kryć się też co innego. Dowiedz się, co określane jest mianem karty pacjenta.
Czytaj więcej
Podobnie jak prawnicy, architekci czy inżynierowie tak i lekarze maja swoją organizację, w której się zrzeszają. To Naczelna Izba Lekarska. Dowiedz się, w jaki sposób jest zorganizowana a także, co należy do jej zadań.
Czytaj więcej
Odrzucenie spadku to jedna z opcji, gdy wiesz, że zmarły krewny pozostawił po sobie długi. Dowiedz się, jak to przeprowadzić i jakie skutki prawne wywołuje.
Czytaj więcej
Zasadniczo pracodawca nie ma prawa cię zwolnić na cztery lata przed emeryturą. Niektóre osoby mają jednak dłuższy okres ochronny. Dowiedz się, kogo to dotyczy.
Czytaj więcej
Odpowiedzialność cywilną poniesiesz zarówno wtedy, gdy sama wyrządzisz komuś krzywdę, jak też, gdy zrobi to twoje dziecko lub czworonożny pupil. Dowiedz się, na czym dokładnie polega taka odpowiedzialność, jakie są jej rodzaje i konsekwencje a także, czy tych ostatnich można uniknąć.
Czytaj więcej
Restrukturyzacja zadłużenia oznacza zmianę warunków spłaty posiadanego kredytu. W zależności od sytuacji bank może zaproponować różne rozwiązania. Sprawdź, jakie są sposoby restrukturyzacji zadłużenia i na czym polegają.
Czytaj więcej
Wierzytelność – to prawo do żądania przez wierzyciela, by dłużnik spełnił określone świadczenie. Dowiedz się jakie są rodzaje wierzytelności a także, czy można ją przekazać innej osobie.
Czytaj więcej
Z odwrotnym obciążeniem mamy do czynienia przy transakcjach z podatkiem VAT. Zamiast sprzedawcy podatek płaci nabywca towaru lub usługi. Ale nie zawsze. Sprawdź na czym polega odwrotne obciążenie i kiedy się je stosuje.
Czytaj więcej
Każda firma powinna myśleć nie tylko o tym, co zrobić, by wypracować jak największy zysk, ale też jak jej działalność może przejawić się na inne dziedziny życia. Jeśli tak postępuje, jest społecznie odpowiedzialna. Dowiedz się, na czym dokładnie polega społeczna odpowiedzialność biznesu.
Czytaj więcej