Kobiety częściej zgadzają się na seks bez zobowiązań

Kobiety częściej zgadzają się na seks bez zobowiązań

„Kobiety coraz częściej i szybciej idą z mężczyznami do łózka” – czytamy w Gazecie Wyborczej w artykule „Coraz niższa cena seksu”.
/ 04.03.2011 09:49
Kobiety częściej zgadzają się na seks bez zobowiązań

,Według amerykańskiego socjologa Marka Renerusa mężczyźni zarabiają coraz mniej i w mniejszym stopniu niż kobiety dążą skończenia wyższych studiów. Zakładając, że kobiety mają lepsze wykształcenie i bardziej zasobny portfel, to one powinny dyktować warunki w związku. Zdaniem naukowców spowodowałoby to większe starania mężczyzn o partnerki, a w rezultacie trwalsze związki.

Współczesne kobiety nie wykorzystują jednak tej szansy i według najnowszych badań coraz częściej zgadzają się na seks bez zobowiązań. W tej sytuacji kobiety domagające się związku i uwagi stają się dla mężczyzn problematyczne. Naukowcy przypuszczają, że sytuacja uległaby zmianie gdyby więcej mężczyzn zaczęło inwestować w naukę i kariery. Tutaj jednak koło się zamyka, gdyż – jak twierdzą badacze – największą motywacją mężczyzn do rozwoju osobistego jest chęć zdobycia partnerki seksualnej. Skoro więc mają u boku stosunkowo łatwo zdobytą kochankę, nie muszą się starać o rozwój zawodowy.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 04.03.2011 /psz