POLECAMY

Jak każdego dnia dbać o związek, nawet bez wielkich słów i wyznań miłości? Poznaj nasze rady

To małe słowa/gesty, które będą czasem znaczyć nawet więcej, niż tradycyjne wyznanie miłości. Dopiszecie coś do naszej listy?
Jak każdego dnia dbać o związek, nawet bez wielkich słów i wyznań miłości? Poznaj nasze rady fot. Fotolia

Nie ma chyba piękniejszych słów niż "Kocham cię". Jednak w miarę wydłużania się stażu związku depczą mu zaciekle po piętach również "Ja zrobię śniadanie", "Śpij, ja zobaczę czemu płacze", "Nie zmywaj już, odpocznij sobie" oraz "Wcale nie masz za dużo butów, możesz kupić następne". Żarty żartami, ale co robić, by wyznanie miłości nie stawało się z biegiem słów tylko przyzwyczajeniem? Jak sprawić, by każdego dnia wyznawać sobie uczucie na różne sposoby, czasem nawet bez wypowiadania "Kocham cię"?

Wyznanie miłości: jak mówić sobie "Kocham cię" bez słów?

Oto małe i pozornie niewiele znaczące słowa/gesty, które będą lepsze nawet niż tradycyjne wyznanie miłości.

  • Napiszcie list miłosny. Lub po prostu liścik. Dziś komunikujemy się głównie za pomocą maili i smsów. Przy większej okazji warto jednak napisać prawdziwy list z wyznaniami miłości - chociaż sztuka pisania listów coraz bardziej zanika, warto odnieść się do czasów, gdy kochankowie z utęsknieniem czekali na wyperfumowany kawałek papieru z miłymi słowami. Na co dzień warto w biegu zostawić karteczkę z wyznaniem miłości. Przyklejone na lustrze "Kocham cię" lub zostawiony na stole liścik "Miłego dnia", to tylko kilka sekund przygotowań, a może poprawić komuś humor!
  • Dotykajcie. Pamiętamy o czułym dotyku przy grze wstępnej, a czy dotykamy się również przelotem, w codziennym pośpiechu? Łatwo zapomnieć o tym, jak szybkie muśnięcie pleców lub pogłaskanie po włosach może budować intymność.
  • Troszczcie się o samopoczucie. Pytaj o emocje, jakie towarzyszą partnerowi w zwykłych sytuacjach. "Chyba jesteś zmęczony?", "Pewnie puściły ci nerwy, kiedy szef się tak zachował?". Nazywanie czyichś emocji i pytanie o nie, jest niezwykle ważne dla podtrzymania więzi.
  • Uważnie słuchajcie. Nie ma lepszego sposobu na niewerbalne powiedzenie "kocham cię", niż okazanie podarowanie drugiej osobie swojej uwagi. Wyłącz telewizor i skup się na tym, co chciałby opowiedzieć ci partner.

Skąd się bierze samotność w związku?

  • Nie poddawajcie się rutynie. Codziennie wstajesz o 6.30, robisz śniadanie i modelujesz włosy? Pewnego dnia nastaw budzik o 20 minut wcześniej, aby rozpocząć poranek chwilą namiętności ze swoim facetem.
  • Doceniajcie. Najpiękniejszym wyznaniem miłości jest docenienie drobiazgów. Nawet gdy masz pretensje o to, że twój mąż nie angażuje się w obowiązki domowe, podziękuj mu gdy wreszcie wyniesie śmieci.
  • Zjadajcie wspólnie chociaż jeden posiłek dziennie. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe - czasem obowiązki zawodowe tak układają plan dnia, że partnerzy całkowicie się mijają. Jeśli tylko jest taka możliwość, starajcie się jeść wspólnie chociaż śniadanie lub kolację. To buduje więź!

  • Budujcie wspomnienia. Nawet te maleńkie. Przebranie się o 18 w piżamy i oglądanie seriali przy pysznej, mrożonej pizzy to jedno z nich. Spacer w deszczu i nieprzejmowanie się, że zmokną ci włosy. Spędzenie połowy nocy na balkonie, aby patrzeć razem na gwiazdy. Nawet po wielu latach związku warto przypomnieć sobie początkowy romantyzm - a to najlepsze wyznanie miłości!

Czytaj więcej na temat związków i relacji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)