Słowa "kocham cię" mogą stracić na znaczeniu, jeśli ich nadużywasz. Zobacz, jak możesz wyznawać miłość bliskim każdego dnia

kocham cie wyznanie fot. Adobe Stock, Vasyl
Kocham cię: jak to powiedzieć inaczej? Wyznanie miłości to nie tylko te dwa konkretne słowa. To także te małe, ciepłe słówka oraz gesty, które nierzadko mogą znaczyć nawet więcej, niż tradycyjne wyznanie miłości. Oto kilka sposobów na to, jak każdego dnia mówić sobie "kocham cię" bez nadużywania tych dwóch słów.
/ 02.02.2024 15:14
kocham cie wyznanie fot. Adobe Stock, Vasyl

Nie ma chyba piękniejszych słów niż "Kocham cię". Jednak miłość każdego dnia można okazywać sobie także w inny sposób. To nie tylko te dwa słowa, ale także szereg gestów i codziennych przysług. Według Gary'ego Chapmana istnieje 5 języków miłości, którymi - świadomie bądź nie - posługujemy się na co dzień. Zobacz, jak wyznawać sobie codziennie miłość bez słów "kocham cię".

Spis treści:

  1. Jak mówić sobie kocham cię?
  2. Wyznanie miłości inaczej

Jak mówić sobie kocham cię?

Będąc w związku czy w innej relacji (np. rodzic-dziecko), bardzo często mówimy sobie "kocham cię", jednak każdego dnia wyrażeniu temu zaciekle depczą po piętach także inne słowa, takie jak: "ja zrobię śniadanie", "śpij, ja zobaczę czemu płacze" czy "nie zmywaj już, odpocznij sobie".

Co robić, by wyznanie miłości nie stawało się z biegiem słów tylko przyzwyczajeniem? Jak sprawić, by każdego dnia wyznawać sobie uczucie na różne sposoby, czasem nawet bez wypowiadania "Kocham cię"?

Pamiętaj, że bycie w relacji to nie tylko codzienne wyznawanie sobie miłości i rozpisywanie peanów. To także wiele drobnych gestów, takich jak wyręczenie drugiej osoby w obowiązkach domowych czy pozostawienie na biurku karteczki z życzeniami na dzień dobry. Co więcej, samo wyznanie "kocham cię", powtarzane bardzo często, może stracić na sile i stać się czymś równie powszechnym, jak "do zobaczenia" czy "dzień dobry" powiedziane sąsiadowi na ulicy. Dlatego pamiętaj także o tych drobiazgach, które codziennie sprawiają drugiej osobie przyjemność i przypominają, że między wami jest prawdziwe uczucie.

kocham cię

fot. Kocham Cię: jak to mówić na co dzień/Adobe Stock, Eakrin

Wyznanie miłości: jak mówić sobie "kocham cię"?

Pamiętaj, że miłość to fundament każdej trwałej relacji - nie tylko tej między partnerami, ale także przyjaciółmi czy członkami rodziny. Zamiast opierać ją na intymności, postaw na codzienne wspieranie bliskich, docenianie małych gestów oraz poświęcanie sobie wzajemnie uwagi. Taka relacja na pewno będzie zdrowa i pozbawiona problemów. A "kocham cię" zachowaj na szczególne okazje.

Oto małe i pozornie niewiele znaczące słowa/gesty, które będą lepsze nawet niż tradycyjne wyznanie miłości.

  • Napisz list miłosny lub po prostu liścik. Dziś komunikujemy się głównie za pomocą maili i smsów. Przy większej okazji warto jednak napisać prawdziwy list z wyznaniami miłości - chociaż sztuka pisania listów coraz bardziej zanika, warto odnieść się do czasów, gdy kochankowie z utęsknieniem czekali na wyperfumowany kawałek papieru z miłymi słowami. Na co dzień warto w biegu zostawić karteczkę z wyznaniem miłości. Przyklejone na lustrze "Kocham cię" lub zostawiony na stole liścik z napisem "miłego dnia", to tylko kilka sekund przygotowań, a może poprawić komuś humor!
  • Dotyk. W relacji z partnerem na pewno pamiętasz o czułym dotyku przy grze wstępnej, ale czy dotykacie się również przelotem, w codziennym pośpiechu? Czy czasem przytulasz mamę, dziadka, przyjaciółkę? Łatwo zapomnieć o tym, jak szybkie muśnięcie pleców lub pogłaskanie po włosach może pomóc budować trwałą i mocną relację, a często wyraża też dużo więcej, niż "kocham cię".
  • Troszcz się o samopoczucie. Pytaj o emocje, jakie towarzyszą bliskiej osobie w zwykłych sytuacjach. "chyba jesteś zmęczony?", "pewnie puściły ci nerwy, kiedy szef się tak zachował?". Nazywanie czyichś emocji i pytanie o nie, jest niezwykle ważne dla podtrzymania więzi.
  • Doceniaj drobiazgi. Najpiękniejszym wyznaniem miłości jest docenienie małych gestów. Nawet gdy masz pretensje o to, że twój mąż nie angażuje się w obowiązki domowe, podziękuj mu gdy wreszcie wyniesie śmieci. To tylko przykład, ale docenianie siebie nawzajem to ogromna forma wsparcia i fundament trwałej relacji.
  • Zjadajcie wspólnie chociaż jeden posiłek dziennie. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe - czasem obowiązki zawodowe tak układają plan dnia, że partnerzy całkowicie się mijają. Jeśli tylko jest taka możliwość, starajcie się jeść wspólnie chociaż śniadanie lub kolację. To buduje więź!
  • Budujcie wspomnienia. Nawet te maleńkie. Przebranie się o 18 w piżamy i oglądanie seriali przy pysznej, mrożonej pizzy to jedno z nich. Spacer w deszczu i nieprzejmowanie się, że zmokną ci włosy. Spędzenie połowy nocy na balkonie, aby patrzeć razem na gwiazdy. Nawet po wielu latach związku warto przypomnieć sobie początkowy romantyzm - a to najlepsze wyznanie miłości!

wyznanie miłości jak mówić kocham cię

fot. Wyznanie miłości: jak mówić sobie kocham cię/Adobe Stock, NDABCREATIVITY

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 22.06.2017.

Czytaj także:
Syndrom Piotrusia Pana
Jak flirtują mężczyźni?
Jak budować bliskość w związku?

Redakcja poleca

REKLAMA