pokłócona para fot. Fotolia

Jak zerwać z chłopakiem: sztuka rozstania, jak zakończyć związek

Jak zerwać z chłopakiem i jak się zachować po rozstaniu? Zakończenie związku nie jest proste... Poznaj nasze wskazówki, które mogą ci to ułatwić.
/ 26.04.2017 15:22
pokłócona para fot. Fotolia

Jak zerwać z chłopakiem? Zakończenie związku to trudny moment. Nie jest łatwo rozstać się z klasą. Jeśli to ty jesteś osobą, która zdecydowała się skończyć relację, nigdy nie rób tego za pośrednictwem komunikatorów: smsów czy portali społecznościowych. Niezależnie od tego, czy wasz związek trwał zaledwie kilka tygodni, czy może kilka lat, druga osoba zasługuje na spotkanie w cztery oczy i choćby chwilę rozmowy.

Jak zerwać z chłopakiem, żeby go nie zranić?

Koniec związku powinien stanowić rozmowę, a nie okazję do demonstracji lub awantur. Nie stosuj żadnych sztuczek, nawet jeśli to twój facet jest winny temu, że od niego odchodzisz. Wszelkie sposoby zemsty pokazują tak naprawdę tylko brak klasy, a na dłuższą metę nie przynoszą żadnej ulgi. Jak zerwać z chłopakiem i jak się zachować po rozstaniu?

  • Spotkaj się ze swoim facetem. Nawet jeśli to spotkanie miałoby trwać kilka minut i ograniczać się do wypowiedzenia raptem paru zdań, takich spraw nie załatwia się przez Facebooka ani SMS-y.
  • Nie mów, że nigdy go nie kochałaś. To przecież nieprawda. A nawet jeśli rzeczywiście teraz to zrozumiałaś... Lepiej oszczędzić chłopakowi tego rodzaju wyznań.
  • Nie mów, że masz kogoś innego. Jeśli zrywasz z facetem dlatego, że chcesz spotykać się z kimś innym, nie musisz mu tego zdradzać. To może znacznie pogorszyć samopoczucie osoby, która jest porzucana.
  • Bądź delikatna, ale staraj się podawać konkretne argumenty. Bąkanie formułek w stylu "Zostańmy przyjaciółmi, ale chyba jednak nie pasujemy do siebie zbytnio", zostawia facetowi otwartą furtkę. Takie łagodzenie sytuacji nie brzmi wtedy jak ostateczne rozstanie.
  • Nie decyduj się na kontakt fizyczny. Ostatni seks? To tylko pogorszy sytuację. Poprzestań co najwyżej na przyjacielskim uścisku na pożegnanie.
  • Nie proponuj przyjaźni. Ty może i zyskasz powiernika, ale twój facet może się łudzić, że dzięki podtrzymywaniu kontaktu, zmienisz zdanie i do niego wrócisz.

  • Nie mów wielkich wyznań. Wzniosłe formułki w stylu "Nigdy nie przestanę cię kochać, ale...", sprawią że rozdział ciągle będzie wydawał się nie do końca zamknięty.
  • Nie kontaktuj się ze swoim byłym już facetem. Niektóre kobiety popełniają kardynalny błąd i dręczone wyrzutami sumienia, wysyłają wiadomości w stylu "Jak się trzymasz?". Taki SMS wysłany po kilku dniach, może sprawić że twój facet nie będzie mógł pogodzić się z rozstaniem. Przestań się o niego troszczyć, jeśli chcesz mu pomóc.
  • Nie ignoruj. Nie udawaj na ulicy, że nagle nie znasz swojego byłego. Nie musisz padać mu w ramiona, ale przywitanie się to niezbędne minimum.

8 mitów na temat szczęśliwego związku

Jak zerwać z chłopakiem, którego nadal kochasz?

Życie pisze bardzo różne scenariusze i czasem trzeba zakończyć relację pomimo tego, że jest się nadal mocno zakochanym. Oprócz przestrzegania wszystkich powyższych zasad, pamiętaj wtedy o samej sobie. Jeśli podjęłaś decyzję o rozstaniu, oznacza to że miałaś ku temu solidne podstawy. Może zmienisz na jakiś czas środowisko? Krótki wyjazd dobrze ci zrobi.

Czytaj więcej na temat związków