Sztuka rozstania: jak zerwać z chłopakiem nie raniąc go?

jak zerwać z chłopakiem, którego się kocha fot. Adobe Stock, fizkes
Jak zerwać z chłopakiem? To nigdy nie jest proste, niezależnie od tego, czy wciąż żywisz do niego uczucia, ale nie możecie być razem, czy po prostu czujesz, że to nie to i czas pójść w swoją stronę. Emocje będą buzować, w końcu świat, który znałaś do tej pory wywraca się do góry nogami, ale postaraj się zachować spokój. Oto kilka wskazówek, jak łagodnie zerwać z chłopakiem nie raniąc go i czego unikać po rozstaniu.
/ 21.12.2023 08:22
jak zerwać z chłopakiem, którego się kocha fot. Adobe Stock, fizkes

Zakończenie związku to trudny moment i nie jest łatwo rozstać się z klasą. Jeśli to ty jesteś osobą, która zdecydowała się skończyć relację, nigdy nie rób tego za pośrednictwem komunikatorów: smsów czy portali społecznościowych. Niezależnie od tego, czy wasz związek trwał zaledwie kilka tygodni, czy może kilka lat, druga osoba zasługuje na spotkanie w cztery oczy i choćby chwilę rozmowy. 

Spis treści:

  1. Jak zerwać z chłopakiem nie raniąc go? 
  2. Jak zerwać z chłopakiem, którego się kocha? 

Jak zerwać z chłopakiem nie raniąc go? 

Koniec związku powinien stanowić rozmowę, a nie okazję do demonstracji lub awantur. Nie stosuj żadnych sztuczek, nawet jeśli to twój facet jest winny temu, że od niego odchodzisz. Wszelkie sposoby zemsty pokazują tak naprawdę tylko brak klasy, a na dłuższą metę nie przynoszą żadnej ulgi. Oto kilka wskazówek, jak zerwać z chłopakiem i czego unikać po rozstaniu. 

Spotkaj się ze swoim chłopakiem

Nawet jeśli to spotkanie miałoby trwać kilka minut i ograniczać się do wypowiedzenia raptem paru zdań, takich spraw nie załatwia się przez Facebooka ani SMS-y.

Nie mów, że nigdy go nie kochałaś

To przecież nieprawda. A nawet jeśli rzeczywiście teraz to zrozumiałaś... Lepiej oszczędzić chłopakowi tego rodzaju wyznań.

Nie mów, że masz kogoś innego

Jeśli zrywasz z facetem dlatego, że chcesz spotykać się z kimś innym, nie musisz mu tego zdradzać. To może znacznie pogorszyć samopoczucie osoby, która jest porzucana.

Bądź delikatna, ale staraj się podawać konkretne argumenty

Spokojnie wytłumacz partnerowi, dlaczego się rozstajecie. Bądź konkretna, mów pewnym tonem, nie wymijaj. 

Nie mów wielkich wyznań

Wzniosłe formułki w stylu "Nigdy nie przestanę cię kochać, ale...", sprawią że rozdział ciągle będzie wydawał się nie do końca zamknięty.

Nie proponuj przyjaźni

Ty może i zyskasz powiernika, ale twój facet może się łudzić, że dzięki podtrzymywaniu kontaktu, zmienisz zdanie i do niego wrócisz.

Nie decyduj się na kontakt fizyczny

Ostatni seks? To tylko pogorszy sytuację. Poprzestań co najwyżej na przyjacielskim uścisku na pożegnanie.

Nie pisz i nie dzwoń

Niektóre kobiety popełniają kardynalny błąd i dręczone wyrzutami sumienia, wysyłają wiadomości w stylu "Jak się trzymasz?". Taki SMS wysłany po kilku dniach, może sprawić że twój facet nie będzie mógł pogodzić się z rozstaniem. Przestań się o niego troszczyć, jeśli chcesz mu pomóc.

Nie ignoruj go

Nie udawaj na ulicy, że nagle nie znasz swojego byłego. Nie musisz padać mu w ramiona, ale przywitanie się to niezbędne minimum.

8 mitów na temat szczęśliwego związku

jak zerwać z chłopakiem nie raniąc gofot. Jak zerwać z chłopakiem?/Adobe Stock, Alliance

Jak zerwać z chłopakiem, którego się kocha? 

Życie pisze bardzo różne scenariusze i czasem trzeba zakończyć relację pomimo tego, że jest się nadal mocno zakochanym. Oprócz przestrzegania wszystkich powyższych zasad, pamiętaj wtedy o samej sobie. Jeśli podjęłaś decyzję o rozstaniu, oznacza to, że miałaś ku temu solidne podstawy. Może zmienisz na jakiś czas środowisko? Krótki wyjazd dobrze ci zrobi.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 26.04.2017 r.

Czytaj także:
Czego nie robić po rozstaniu - 5 zakazanych rzeczy po zakończeniu związku
Jak przeżyć rozstanie - praktyczne porady psychologa

Redakcja poleca

REKLAMA