Seksista, kto to taki? Sprawdź czy twój chłopak nim jest?

Seksista, kto to taki? Sprawdź czy twój chłopak nim jest?

Przepuszcza cię w drzwiach, prawi komplementy, a jednocześnie z tą samą lekkością podkreśla twoją nieporadność, słabość i zależność od niego. Myślisz, że tylko tak mówi? Niestety, wszystko wskazuje na to, że związałaś się z seksistą.
Anna Grzelczak / 04.05.2018 12:51
Seksista, kto to taki? Sprawdź czy twój chłopak nim jest?

Seksizm to pogląd zakładający wyższość jednej płci nad drugą. Wyznający go mężczyźni uważają, że kobiety z natury stoją niżej w hierarchii społecznej od nich, w związku z czym nie powinny pełnić odpowiedzialnych funkcji, bo „ich główki nie ogarniają skomplikowanych rzeczy”.

Jeśli słyszysz z ust swojego chłopaka podobne teksy, to powinna zapalić ci się ostrzegawcza lampka.

Oto dlaczego w Polsce ciężko wychować dziewczynkę na pewną siebie kobietę. Witajcie w naszej bajce!

Seksistą może być każdy facet

Seksista może nosić dobrze skrojony garnitur lub markowe dresy, modną brodę czy niszowe dredy. Może być nowoczesnym, metroseksualnym chłopakiem albo dżentelmenem starej daty, a jednocześnie jak z rękawa sypać tekstami w stylu: „Co ty byś zrobiła beze mnie myszko?”, „Myślenie zostaw mi króliczku”, „Nie zaprzątaj sobie swojej ślicznej główki takimi sprawami”.
Cóż, w gruncie rzeczy seksista to człowiek niepewny siebie i zakompleksiony, próbujący w prymitywny sposób udowodnić, że coś znaczy przynajmniej na polu damsko-męskim.

Niby miło, ale nie do końca

W towarzystwie seksisty kobieta nigdy nie będzie miała okazji zabłysnąć, bo zostanie sprowadzona do roli „foczki”, „laski” czy „dupeczki”. Atrakcyjnego przedmiotu lub głupiutkiej istoty.
Jeśli jesteś w jego typie, owszem pochwali twoją urodę, figurę albo strój, ale nie licz, że zapyta jak minął ci dzień albo zainteresuje się twoją pracą. To, co robisz nie ma dla niego najmniejszego znaczenia, bo i tak skończysz w „pieluchach” albo w „garach”. Nie wierzysz? Zapytaj go o jego wizję związku.
Nie ma niczego złego w prowadzeniu domu czy wychowaniu dzieci, ale nie licz, że seksista doceni twój wysiłek. Jego zdaniem, to naturalne miejsce kobiety, więc nie ma potrzeby dziękować jej za trud i doceniać jej starania. Seksista z satysfakcją wytknie ci brak zorganizowania, roztrzepanie czy wręcz głupotę.

Jestem panem mojego małego poletka

Seksista lubi decydować, więc chętnie zamówi za ciebie posiłek w restauracji i pewnie też zapłaci, w zamian oczekując sympatycznej atmosfery. Przepuści cię w drzwiach, może nawet otworzy ci drzwi w samochodzie, ale przez całą drogę będzie krytykował „baby za kierownicą”, „idiotki w radiu” albo „babochłopy na motorach”.
Nie wierz, że z czasem się zmieni, przeciwnie, kiedy poczuje się pewnie w związku, zacznie mówić o tobie dokładnie w ten sam sposób, podkreślając na każdym kroku twoją niewiedzę i nieporadność. Nie będzie miał oporów przed krytykowaniem cię w towarzystwie.
Kto wie czy nie przejmie kontroli nad waszymi wydatkami, skrupulatnie rozliczając cię z każdego zakupu.

 Jeśli go rzucisz, na pewno nie zostawi na tobie suchej nitki. Możesz sobie to wyobrazić, słuchając opowieści o jego byłych.
Kiedy, więc słyszysz na pierwszej randce jedne z wyżej wymienionych mądrości, dobrze się zastanów czy nie jesteś warta związku z kimś wartościowszym od zakompleksionego seksisty.

Warto przeczytać:Czemu pozostajemy w złym związku?Hanna Samson: O Bogini! Dlaczego kobiety to robią?Biedroń i wyjątkowy wywiad dla Polki.pl! Mówi: "Przyszłość należy do kobiet!". Jak go nie kochać?Związek na odległość może pogłębić łączącą was więźCzy twój facet jest maminsynkiem? A może po prostu jest blisko związany ze swoją matką? [psychotest]

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11.03.2019 22:05
To panie najczęściej robią akcje pokroju: - co ty byś bezemnie zrobił Wygląda na to, że to głównie kobiey są seksitkami.
/24.11.2018 14:33
Faceci - wygląd, Kobiety- kasa.
/28.04.2018 15:41
Chciałbym tylko zauważyć że seksizm nie jest domeną tylko mężczyzn i dotyczy również kobiety, bo tekst usilnie stara się przekonywać, że tylko faceci mają z tym problem.