Oznaki flirtu mężczyzny – poznaj 10 gestów zainteresowania i nie daj się zaskoczyć

oznaki flirtu mężczyzny fot. Adobe Stock/NDABCREATIVITY
Oznaki flirtu mężczyzny obecnie znacznie różnią się od tych w dawnych czasach. Kiedyś o wiele łatwiej można było rozpoznać sygnały zainteresowania płci przeciwnej. Nie zdziw się, jeśli któregoś dnia facet będzie szukał twojego wzroku, bezinteresownie ci pomoże, znajdzie cię na portalach społecznościowych czy przypadkowo dotknie twojej dłoni!
/ 12.12.2022 08:34
oznaki flirtu mężczyzny fot. Adobe Stock/NDABCREATIVITY

Obecnie nie ma już tak oczywistych zasad w grze zwanej flirtem. Kobiety często nie mają problemów z tym, aby zaprosić faceta na randkę czy po prostu zrobić pierwszy krok. Mężczyźni zaś o wiele luźniej podchodzą do kontaktów z kobietami, przez co niekiedy trudno jest rozróżnić flirt od zwykłej rozmowy czy naturalnych gestów.

Spis treści:

 1. Oznaki podrywu faceta
 2. Jak poznać flirt?
 3. Co zrobić w przypadku, gdy facet flirtuje?

Oznaki podrywu faceta

Oznaki flirtu mężczyzny to głównie znaki niewerbalne, które wysyłane są przez ciało nieświadomie. Niektórzy podrywanie traktują jak normalne gesty, a niektórzy jak zabawę. Jeśli podejrzewasz, że współpracownik podrywa cię, ale nie masz co do tego pewności, to warto, abyś wiedziała, jakie są oznaki flirtu w pracy i poza nią:

 1. Szuka twojego wzroku – czasem mężczyźni kryją się z tym, że szukają kontaktu wzrokowego, ale im bardziej chcą to zamaskować, tym bardziej zdradzają się ze swoimi zamiarami. Jeśli zauważyłaś kilka razy taką oznakę, to możesz być prawie pewna, że on jest tobą zainteresowany. Taka już jest psychika i natura człowieka, że jeżeli ktoś nas nie interesuje, to unikamy kontaktu wzrokowego, aby nie dawać danej osobie fałszywych sygnałów.
 2. Szuka kontaktu przez Facebooka, SMS – facet, który chce z tobą flirtować, z pewnością będzie chciał również wykorzystać do tego elektroniczne sposoby. SMS w służbowej sprawie, ale zakończony zdaniem w stylu "... a tak poza tym, to co słychać?" czy komentowanie zdjęć na Facebooku to dla ciebie sygnały, że on na wszelki sposób szuka kontaktu z tobą, a to już oznaka flirtu.
 3. Poprawia ubrania, włosy czy krawat – już w czasach pierwotnych mężczyźni, którzy chcieli spodobać się danej kobiecie, starali się prezentować przy niej jak najlepiej. Jeżeli zauważysz, że mężczyzna przy tobie dba o szczegóły swojego wyglądu, poprawia ubrania czy włosy to już dla ciebie bardzo czytelna oznaka, że podobasz mu się i on chce wyglądać przy tobie jak najkorzystniej.
 4. Wyróżnia cię spośród innych – jeśli stoisz w grupie osób i dany mężczyzna patrzy się głównie na ciebie, podkreśla twoje słowa albo stara się przytakiwać i podsuwać wątki do dalszej dyskusji to może faktycznie znaczyć o tym, że z danej grupy osób to właśnie ty wpadłaś mu w oko. To naturalny odruch naszego mózgu, że dokonujemy pewnej selekcji i wybieramy taką osobę, która interesuje nas najbardziej i to jej zaczynamy poświęcać uwagę.
 5. Nocne wiadomości – każdemu zdarza się po alkoholu napisać do kogoś, na kim nam zależy albo na co dzień nie mamy odwagi, by się do niej odezwać. Bardzo często taka chęć i odwaga przychodzą po wypiciu drinków. Oczywiście z reguły żałujemy tego na drugi dzień, niemniej jeśli zdarzyło ci się otrzymać od jakiegoś faceta taką nocną wiadomość na telefon lub Facebooka to "wiedz, że coś się dzieje".
 6. Chęć pomocy – wpisujesz na Facebooku, że szukasz kogoś do pomocy w przeprowadzce, a on się zgłasza. Rzucasz wśród znajomych wici o tym, że potrzebujesz kogoś do pomalowania ścian, więc on sugeruje chęć pomocy albo chce przekazać kontakty do zaufanych firm. Jednym słowem, jeśli jemu zależy na tym, aby jakoś ci pomóc, to możesz być prawie pewna, że za tym kryje się też chęć flirtowania.
 7. Przypadkowy dotyk – w relacjach damsko-męskich raczej nie istnieją niby przypadkowe dotknięcia, przypadkowe złapania za dłoń i tym podobne odruchy. Jeśli ktoś chce zasygnalizować, że mu się podobasz, to będzie starał się w jakiś sposób dotknąć obiekt zainteresowania.
 8. Podniesiony głos – bardzo często zupełnie nieświadomie mężczyźni podnoszą głos przy kobiecie, z którą chcą nawiązać flirt. Mówią wtedy o wiele bardziej donośnie i dużo bardziej dynamicznie. Jeśli więc zauważysz tego typu objawy i mocno gestykulującego faceta obok siebie to pamiętaj, że on chce zrobić na tobie wrażenie i wzbudzasz jego zainteresowanie.
 9. Chce podzielić się pasją – mężczyzna, który chce zainteresować sobą kobietę, będzie chciał również w jakiś sposób ją zaintrygować poprzez swoje zainteresowania. Jeśli jest fotografem, z pewnością zaprosi cię do siebie pod pretekstem pokazania swoich zdjęć, jeśli jest podróżnikiem, na pewno będzie chciał pochwalić się slajdami z wyprawy. To bardzo dosłowna oznaka flirtu!
 10. Inteligentnie żartuje – każdy facet, nawet ten skryty chciałby zaskoczyć kobietę w rozmowie jakimś sytuacyjnym żartem. To zawsze rozluźnia atmosferę i w jakiś specyficzny sposób zbliża do siebie. Wspólne żartowanie to wielki krok do oswojenia się ze sobą, dlatego, jeśli on przy tobie rzuca ciekawe, inteligentne, zabawne teksty to oznaka, że on szuka flirtu i oswojenia z tobą.

Jak poznać flirt?

Oznaki flirtu mężczyzny, jak widzisz, są tak różne, że trzeba się mieć na baczności. Chodzi tu przede wszystkim o gesty oraz specyficzne zachowanie. Niestety my kobiety mylimy czasem zwykłą rozmowę przy kawie z okazaniem zainteresowania. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bo czasem można się pomylić i wyjdzie gorzej, niż być miało.

Flirt mężczyzny składa się z kilku etapów. Na początku zaczyna się niewinnie, by przejść do wymiany uśmiechów bądź spojrzeń. W pierwszej kolejności facet będzie stosował flirt słowny, by później przejść do czynów. Nie zdziw się większej ilości komplementów czy delikatnych gestów jak dotknięć przypadkowo dłoni, czy w przejściu dotknięcia twojej talii. Pamiętaj: mężczyźni to zdobywcy, więc będą robili wszystko, by zaimponować kobiecie.

Co zrobić w przypadku, gdy facet flirtuje?

Najgorsze co może być, gdy facet flirtuje, a jest zajęty! Dlatego, jeśli jesteś pewna na 100%, że ów mężczyzna jest singlem, możesz ruszać do boju. Niestety relacje damsko-męskie są przeważnie trudne, a czasem nawet to my za bardzo wszystko komplikujemy. Czasem to nawet kobieta zaczyna flirt. Jeśli widzisz spore zainteresowanie z jego strony, a nie wiesz do końca czy jesteś nim zainteresowana, czy też nie, to masz dwa wyjścia:

 1. Bawić się! Przyłącz się do flirtu i spróbuj go oczarować. Możesz mu dawać subtelne znaki (lecz bardzo proste w zrozumieniu).
 2. Dać mu do zrozumienia, że nie jest w twoim typie, lecz zrób to subtelnie, w końcu niektórzy mogli zbierać się długie miesiące na odwagę, by w ogóle do ciebie zagadać!

Czy kobieta powinna rozpoczynać flirt? Oczywiście, że tak. Jeśli więc jesteś gotowa do flirtu, to najlepsze co możesz zrobić, to:

 • być jak najbardziej naturalna,
 • nie odsuwać ręki, nie odsuwać się, nie skracać dystansu,
 • odwzajemnić uśmiech bądź kontakt wzrokowy,
 • prowadzić rozmowę tak, by jeszcze bardziej zainteresować go swoją osobą,
 • angażuj się całą sobą.

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 04.02.2014 przez Joannę Szczepaniak.

Czytaj także:
Dlaczego faceci flirtują z innymi kobietami
Od tych mężczyzn lepiej trzymać się z daleka... Ich znak zodiaku zdradza dlaczego
Czego brakuje polskim mężczyznom?

Redakcja poleca

REKLAMA