Jak odzyskać faceta i uratować związek? 6 skutecznych wskazówek

jak odzyskać faceta fot. Adobe Stock, Photographee.eu
Jak walczyć o faceta po rozstaniu, jeśli czujesz, że ten związek ma przed sobą piękna przyszłość? Niemal każdą relację da się uratować, a decyzje o rozstaniu często podejmowane są zbyt pochopnie. Dlatego musisz wiedzieć, jak odzyskać faceta, aby nie pomyślał, że się narzucasz. Przede wszystkim daj sobie i jemu czas.
/ 10.03.2022 16:29
jak odzyskać faceta fot. Adobe Stock, Photographee.eu

Nie wiesz, jak odzyskać faceta, który podjął decyzję o zakończeniu waszego związku? Nieustannie zastanawiasz się nad tym, co powinnaś zrobić, aby ponownie był twój? Mamy dla ciebie 6 skutecznych wskazówek, dzięki którym możesz go zdobyć. Spróbuj, bo w niektórych przypadkach warto zawalczyć o miłość.

Rozstanie to bardzo bolesne doświadczenie, zazwyczaj dla obu stron. Odnosimy wrażenie, że straciliśmy grunt pod nogami i trudno nam sobie wyobrazić życie w pojedynkę. Rozpad związku jest dla nas jeszcze bardziej dotkliwy, jeśli to partner od nas odszedł. Mówi się, że nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki, ale czasem warto zrobić wyjątek. Jeśli uczucie było silne, nie należy z niego rezygnować, ale spróbować naprawić relację.

Spis treści:

  1. Ochłoń
  2. Daj mu czas
  3. Przeanalizuj sytuację
  4. Nie narzucaj się, jeśli chcesz odzyskać faceta
  5. Zachowaj dystans
  6. Nie popełniaj tych samych błędów

Ochłoń

Postaraj się nie myśleć nieustannie o tym, co się wydarzyło. Wiadomo, że jest to niezwykle trudne, ale to najrozsądniejsze wyjście. Nie dramatyzuj, nie użalaj się nad sobą. To, że coś się skończyło, wcale nie oznacza, że nie może się rozpocząć na nowo.

Po rozpadzie związku musisz dać sobie trochę czasu na ochłonięcie. Powinnaś się wyciszyć, poczekać, aż emocje opadną. Wyjedź gdzieś na parę dni, aby odpocząć, lub skoncentruj na zajęciach dnia codziennego. Po pewnym czasie nabierzesz dystansu do tego, co się stało, i będziesz czuła się na siłach, aby podjąć odpowiednie działania.

Jeśli potrzebujesz, możesz porozmawiać z najbliższymi osobami są zwykle neutralnymi obserwatorami i pomogą ci nabrać dystansu do całej sytuacji. Nie próbuj ratować związku od razu po rozstaniu. Daj sobie czas na ustalenie, czy powrót do dawnej relacji będzie dobrym krokiem.

Daj mu czas

Pod żadnym pozorem nie pisz i nie dzwoń do swojego byłego chłopaka. Każda próba kontaktu z nim tuż po rozstaniu może zakończyć się niepowodzeniem. Pozwól, aby oczyścił umysł, odzyskał spokój wewnętrzny. Jeśli zdecydował się na zakończenie waszego związku, na pewno nie chce, abyś zasypywała go łzawymi SMS-ami.

Poza tym jeśli nie będziesz mu się narzucać, na pewno szybciej za tobą zatęskni. Brak twojej osoby może mu z dnia na dzień coraz bardziej doskwierać. Musisz odpuścić, ponieważ twoja nadgorliwość może go jedynie rozdrażnić.

Przeanalizuj sytuację

Kiedy będziesz już gotowa na trzeźwe spojrzenie na to, co się stało, zastanów się, dlaczego doszło do waszego rozstania. Jeśli to chłopak cię zostawił, na pewno miał ku temu jakieś powody.

Musisz przeanalizować, jakie błędy w związku popełniałaś i przez co dochodziło między wami do sporów. Powinnaś rozważyć wszystkie kryzysowe sytuacje, przez które zaczęliście się od siebie oddalać. Przemyślenie swojego zachowania powinno stanowić dla ciebie punkt wyjścia. Oddanie się autorefleksji to po prostu konieczność.

Nie narzucaj się, jeśli chcesz odzyskać faceta

Jeśli ochłonęłaś i przeanalizowałaś swoje postępowanie, możesz rozpocząć odbudowywanie waszej relacji. Pamiętaj, że musisz być ostrożna. Jeśli nie wiesz, jak walczyć o faceta po rozstaniu, przede wszystkim nie narzucaj się mu.

Zbytnia natarczywość spowoduje, że się do ciebie zrazi. Nie pisz do niego tkliwego elaboratu. Wystarczy krótki SMS, np. o treści: "Co u ciebie słychać?". Jeśli ci odpisze, oznacza to, że się uspokoił i że nie jesteś mu obojętna. Nie proponuj mu od razu spotkania. Raczej nie będzie nim zainteresowany. Musisz stopniowo wzbudzać jego zaufanie.

Nie zignorował cię, a to bardzo dobry znak. Za jakiś czas możesz ponownie do niego napisać. Zapytaj, czy ma chwilę czasu, abyście się spotkali na mieście i porozmawiali. Jeśli się zgodzi, jesteś na dobrej drodze do odzyskania go.

Zachowaj dystans

Jeśli już ustalicie termin spotkania, pamiętaj, aby właściwie się do niego przygotować. Warto, żebyś założyła na siebie coś, w czym wyglądasz bardzo atrakcyjnie. Może szczególnie podobałaś mu się w którejś sukience? Nie wahaj się przed jej założeniem. Pamiętaj jednak, aby wyglądać z klasą.

Zbyt skąpy ubiór i mocny makijaż na pewno nie zrobią na nim dobrego wrażenia. Od razu uzna, że chcesz go zdobyć, w dodatku za pomocą swoich wdzięków. Umów się z nim w miejscu, w którym wspólnie przeżyliście miłe chwile. Być może przywoła to w nim dobre wspomnienia.

Zachowuj się naturalnie, bądź miła i zabawna, ale nie okazuj, że dążysz do tego, abyście do siebie wrócili. Umiarkowany dystans to najlepsza metoda na facetów. Twój były chłopak mimowolnie zacznie się zastanawiać, czy faktycznie chcesz go traktować jedynie jak kolegę. Jeśli coś do ciebie czuje, powoli sam zacznie wychodzić z inicjatywą. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo jak dużo czasu potrzebuje, by ponownie wejść z tobą w związek.

Jak odzyskać faceta
fot. Najważniejsza w związku jest szczera rozmowa/Adobe Stock, konradbak

Nie popełniaj tych samych błędów

Kiedy uda ci się odzyskać faceta, zapytaj, czy jest pewien swojej decyzji. Jeśli odpowie ci twierdząco, podkreśl, że dołożysz wszelkich starań, aby było między wami dobrze. W ten sposób poczuje się jeszcze pewniej.

Pamiętaj, aby nie popełniać tych samych błędów, co kiedyś. Zanim coś zrobisz, najpierw się zastanów. Nigdy nie działaj pod wpływem emocji i postaraj się, abyście jak najczęściej ze sobą rozmawiali. Ustalcie wspólnie, jak chcecie, aby wasz związek wyglądał. Przedstaw mu swoją wizję i pozwól, aby on przedstawił swoją. Być może jest coś, co przeszkadza wam w sobie nawzajem — nie bój się o tym mówić.

Być może szczera rozmowa skłoni was do zmian i sprawi, że związek będzie dużo bardziej udany.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 02.09.2016

Czytaj także:
Jak zdobyć faceta
7 oznak, że chodzi mu tylko o seks