Prezenty dla 9- i 10-latka na święta 2020

Prezenty dla 9-latków i 10-latków powinny być przemyślane, dzieci w tym wieku mają już dosyć jasno sprecyzowane zainteresowania. Dobrym wyborem na prezent dla dziecka w wieku 9 i 10 lat będzie smartwatch, gra planszowa, zestaw kreatywny, zestaw książek.
/ 23.10.2020 10:39

Zastanawiając się nad prezentem dla dziecka, które jeszcze nie jest nastolatkiem, najczęściej decydujemy się na zabawki. Zabawki dla 9-latków są jednak zupełnie inne niż te, którymi bawią się młodsze dzieci. Prezenty dla 9- i 10-latka na święta 2020 powinny odzwierciedlać faktyczne zainteresowania dziecka lub zainteresować je czymś nowym.

Oto pomysły na prezenty dla 9-latków i 10-latków pod choinkę. Uwzględniają zarówno mały jak i duży budżet.

Gry planszowe dla 9- i 10-latków 2020

Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit gier planszowych. Wybór gier jest tak duży, że nietrudno znaleźć taką, której dziecko jeszcze nie ma. Prezent dla 9-latka w postaci gry z ciekawą szatą graficzną, dostarczającej dużej dawki rozrywki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w długie zimowe wieczory. Dziś nikt nie twierdzi już, że gry to zabawa dla chłopców - to świetny pomysł na prezent dla 10-latki.

Gry karciane na prezent dla 9-latka

Karcianki mogą być równie pomysłowe i dostarczające wrażeń, jak te planszowe. Zazwyczaj jednak ich wykonanie jest dużo tańsze, zatem kosztują mniej. Jeśli szukasz prezentu dla 9-latka na święta i masz okrojony budżet, gra karciana będzie świetnym wyborem.

Prezent dla 9-latka i 10-latka posiadającego konkretne hobby

Rodzicom i członkom dalszej rodziny jest łatwiej gdy wiedzą, czym interesuje się dziecko. Jeśli jest to malowanie, wybierz zestaw ze sztalugą i farbami. 10-latek zainteresowany astronomią ucieszy się z teleskopu, piłkarz doceni nowe korki.

Technologiczne prezenty dla 9- i 10-latków

Nie jest tajemnicą fakt, że 9-latki bardzo interesują nowe technologie. Cenna wiadomość dla rodziców jest taka, że mogą służyć nie tylko rozrywce, lecz także nauce. Hitem 2020 roku na święta są okulary VR

Kuferki i szkatułki na prezent dla 10-latki

Dziewczynki w tym wieku zwykle posiadają już całkiem bogaty asortyment spinek do włosów, bransoletek czy pierścionków. By to wszystko pomieścić, przyda się pojemna szkatułka lub kuferek. Może jeszcze nie całkiem „dorosły” design wchodzi w grę, ale też niekoniecznie różowy, jaki kupuje się młodszym dziewczynkom. 

Smartwatch na prezent dla 9-latków i 10-latków 2020

Chcesz mieć możliwość kontaktu z dzieckiem, które nie posiada jeszcze telefonu lub nigdy nie ma go przy sobie? Smartwatch to najlepszy sposób na to, by modny gadżet spełniał swoją praktyczną funkcję. Smartwatch to zegarek i telefon w jednym, ale zaawansowane technologicznie modele mają naprawdę dużo funkcji.

Więcej pomysłów na prezenty dla 9- i 10-latków 2020 znajdziesz w galerii.

Zobacz więcej pomysłów na prezenty świąteczne: Prezent dla mamy na święta
Prezent dla taty na święta
Wspólny prezent dla rodziców na święta
Prezent dla babci na święta
Prezent dla dziadka na święta
Prezent dla teścia na święta
Prezent dla teściowej na święta
Prezent dla żony na święta
Prezent dla męża na święta
Prezent dla chłopaka na święta
Prezent dla dziewczyny na święta
Prezent dla niemowlaka na święta
Prezent dla rocznego dziecka na święta
Prezenty dla 2-latków i 3-latków na święta
Prezenty dla 4-latków i 5-latków na święta
Prezenty dla 6-latków, 7-latków i 8-latków na święta


Prezenty dla nastolatków na święta
Prezent dla szefa lub szefowej na święta
Prezent dla przyjaciółki na święta
Pomysły na tanie prezenty świąteczne
Pomysły na prezenty świąteczne do 20 zł
Pomysły na prezenty świąteczne do 50 zł
Pomysły na prezenty świąteczne do 100 zł