Prezenty dla 9- i 10-latka na święta 2021. 31 najciekawszych propozycji

Prezenty dla 9-latków i 10-latków powinny być przemyślane, dzieci w tym wieku mają już dosyć jasno sprecyzowane zainteresowania. Dobrym wyborem na prezent dla dziecka w wieku 9 i 10 lat będzie smartwatch, gra planszowa, zestaw kreatywny, zestaw książek.
Weronika Kwaśniak / 16.11.2021 10:39

Zastanawiając się nad prezentem dla dziecka, które jeszcze nie jest nastolatkiem, najczęściej decydujemy się na zabawki. Zabawki dla 9-latków są jednak zupełnie inne niż te, którymi bawią się młodsze dzieci. Prezenty dla 9- i 10-latka na święta 2021 powinny odzwierciedlać faktyczne zainteresowania dziecka lub zainteresować je czymś nowym.

Oto pomysły na prezenty dla 9-latków i 10-latków pod choinkę. Uwzględniają zarówno mały, jak i duży budżet.

Gry planszowe dla 9- i 10-latków 2021

Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit gier planszowych. Wybór gier jest tak duży, że nietrudno znaleźć taką, której dziecko jeszcze nie ma. Prezent dla 9-latka w postaci gry z ciekawą szatą graficzną, dostarczającej dużej dawki rozrywki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w długie zimowe wieczory. Dziś nikt nie twierdzi już, że gry to zabawa dla chłopców - to świetny pomysł na prezent dla 10-latki.

Gry karciane na prezent dla 9-latka

Karcianki mogą być równie pomysłowe i dostarczające wrażeń, jak te planszowe. Zazwyczaj jednak ich wykonanie jest dużo tańsze, zatem kosztują mniej. Jeśli szukasz prezentu dla 9-latka na święta i masz okrojony budżet, gra karciana będzie świetnym wyborem.

Prezent dla 9-latka i 10-latka posiadającego konkretne hobby

Rodzicom i członkom dalszej rodziny jest łatwiej gdy wiedzą, czym interesuje się dziecko. Jeśli jest to malowanie, wybierz zestaw ze sztalugą i farbami. 10-latek zainteresowany astronomią ucieszy się z teleskopu, piłkarz doceni nowe korki.

Technologiczne prezenty dla 9- i 10-latków

Nie jest tajemnicą fakt, że 9-latki bardzo interesują nowe technologie. Cenna wiadomość dla rodziców jest taka, że mogą służyć nie tylko rozrywce, lecz także nauce. Hitem 2021 roku na święta są okulary VR

Kuferki i szkatułki na prezent dla 10-latki

Dziewczynki w tym wieku zwykle posiadają już całkiem bogaty asortyment spinek do włosów, bransoletek czy pierścionków. By to wszystko pomieścić, przyda się pojemna szkatułka lub kuferek. Może jeszcze nie całkiem „dorosły” design wchodzi w grę, ale też niekoniecznie różowy, jaki kupuje się młodszym dziewczynkom. 

Smartwatch na prezent dla 9-latków i 10-latków 2021

Chcesz mieć możliwość kontaktu z dzieckiem, które nie posiada jeszcze telefonu lub nigdy nie ma go przy sobie? Smartwatch to najlepszy sposób na to, by modny gadżet spełniał swoją praktyczną funkcję. Smartwatch to zegarek i telefon w jednym, ale zaawansowane technologicznie modele mają naprawdę dużo funkcji.

Pomysły na prezenty na mikołajki:
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić na mikołajki?
Prezent na mikołajki do szkoły
Co kupić dziecku na Mikołaja?

Pomysły na prezenty świąteczne:
Prezent dla rodziców na święta 2021
Prezent dla taty na święta 2021
Prezent dla mamy na święta 2021
Prezenty dla dziadków na święta 2021
Prezenty dla dzieci z Psim Patrolem
Prezenty z motywem Barbie
Kreatywne prezenty dla małych artystów


Prezenty na święta dla nastolatków
Prezent dla dziewczyny na święta 2021
Prezent dla chłopaka na święta 2021
Prezenty świąteczne do 20 zł
Prezenty świąteczne do 50 zł
Prezenty świąteczne do 100 zł