Prezenty dla 9- i 10-latka na święta 2022. Najciekawsze pomysły dla chłopców i dziewczynek

Prezenty dla 9-latków i 10-latków powinny być przemyślane, dzieci w tym wieku mają już dosyć jasno sprecyzowane zainteresowania. Dobrym wyborem na prezent dla dziecka w wieku 9 i 10 lat będzie smartwatch, gra planszowa, zestaw kreatywny, zestaw książek. Wiele dzieci w tym wieku nadal bawi się zabawkami - niektóre dziewczynki marzą o lalce Barbie.
Weronika Kwaśniak / 27.10.2022 12:39

Zastanawiając się nad prezentem dla dziecka, które jeszcze nie jest nastolatkiem, najczęściej decydujemy się na zabawki. Zabawki dla 9-latków są jednak zupełnie inne niż te, którymi bawią się młodsze dzieci. Prezenty dla 9- i 10-latka na święta 2022 powinny odzwierciedlać faktyczne zainteresowania dziecka lub zainteresować je czymś nowym. Oto pomysły na prezenty dla 9-latków i 10-latków pod choinkę. Uwzględniają zarówno mały, jak i duży budżet.

Gry planszowe dla 9- i 10-latków 2022

Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit gier planszowych. Wybór gier jest tak duży, że nietrudno znaleźć taką, której dziecko jeszcze nie ma. Prezent dla 9-latka w postaci gry z ciekawą szatą graficzną, dostarczającej dużej dawki rozrywki, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w długie zimowe wieczory. Dziś nikt nie twierdzi już, że gry to zabawa dla chłopców - to świetny pomysł na prezent dla 10-latki. Możesz sięgnąć po klasyk typu Monopoly (do wyboru jest mnóstwo limitowanych edycji), albo wybrać coś mniej znanego: Gorący ziemniak, Wsiąść do pociągu czy Klub detektywów.

Gry karciane na prezent dla 9-latka

Karcianki mogą być równie pomysłowe i dostarczające wrażeń, jak te planszowe. Zazwyczaj jednak ich wykonanie jest dużo tańsze, zatem kosztują mniej. Jeśli szukasz prezentu dla 9-latka na święta i masz dość okrojony budżet, gra karciana będzie świetnym wyborem.

Prezent dla 9-latka i 10-latka posiadającego konkretne hobby

Rodzicom i członkom dalszej rodziny jest łatwiej gdy wiedzą, czym interesuje się dziecko. Jeśli jest to malowanie, wybierz zestaw ze sztalugą i farbami. 10-latek zainteresowany astronomią, ucieszy się z teleskopu, piłkarz doceni nowe korki. Wiele dzieci w tym wieku uwielbia kreatywne zestawy - np. do tworzenia biżuterii, kolorowanek 3 D lub przestrzennego origami.

Technologiczne prezenty dla 9- i 10-latków

Nie jest tajemnicą fakt, że 9-latki bardzo interesują nowe technologie. Cenna wiadomość dla rodziców jest taka, że mogą służyć nie tylko rozrywce, lecz także nauce. Hitem 2022 roku na święta są okulary VR. Jeśli szukasz czegoś z nieco niższej półki cenowej, wybierz głośnik bluetooth lub bezprzewodowe słuchawki (dobrej jakości kupisz już za ok. 100 zł).

Kuferki i szkatułki na prezent dla 10-latki

Dziewczynki w tym wieku zwykle posiadają już całkiem bogaty asortyment spinek do włosów, bransoletek czy pierścionków. By to wszystko pomieścić, przyda się pojemna szkatułka lub kuferek. Może jeszcze nie całkiem „dorosły” design wchodzi w grę, ale też już niekoniecznie różowy, jaki kupuje się młodszym dziewczynkom. 

Smartwatch na prezent dla 9-latków i 10-latków 2022

Chcesz mieć możliwość kontaktu z dzieckiem, które nie posiada jeszcze telefonu lub nigdy nie ma go przy sobie? Smartwatch to najlepszy sposób na to, by modny gadżet spełniał swoją praktyczną funkcję. Smartwatch to zegarek i telefon w jednym, ale zaawansowane technologicznie modele mają naprawdę dużo funkcji.

Książki na prezent dla 9- i 10-latków

Zawsze do znudzenia powtarzamy, że książka to dobry prezent na każdą okazję - i to niezależnie od wieku! Nie inaczej jest w przypadku prezentu świątecznego dla 9-latków i 10-latków. Możesz sięgnąć po którąś z supermodnych serii - np. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Akademię Jednorożców, Nelly Rapp albo Zaopiekuj się mną.

Pomysły na prezenty na mikołajki:
Prezent na mikołajki dla chłopaka
Co kupić na mikołajki?
Prezent na mikołajki do szkoły
Co kupić dziecku na Mikołaja?

Pomysły na prezenty świąteczne:
Tanie prezenty do 20 zł
Prezenty do 50 zł
Prezenty do 100 zł
Prezent dla rodziców na święta 2022
Prezent dla taty na święta 2022
Prezent dla mamy na święta 2022
Prezent dla dziadków na święta 2022
Prezenty na święta 2022 dla przedszkolaków


Prezenty na święta 2022 dla nastolatków
Prezent dla chłopaka na święta 2022
Co kupić dziewczynie na święta 2022
Prezent dla psa na święta 2022
Prezenty dla fanki stylizacji paznokci
Prezenty kosmetyczne 2022
Książki dla dzieci na prezent na mikołajki lub pod choinkę