POLECAMY

Czy jesteś świadomym rodzicem?

24 października w siedzibie Rzecznika Praw Dziecka odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Test Świadomego Rodzica przygotowany przez Fundację Rodzice Przyszłości.
Czy jesteś świadomym rodzicem? fot. Fotolia

Test Świadomego Rodzica został opublikowany na stronie www.rodziceprzyszlosci.pl. Zawiera on szereg pytań związanych z każdą z 4 sfer ważnych dla integralnego rozwoju dzieci, na które powinni odpowiedzieć rodzice. Test jest wzbogacony scenkami video ilustrującymi poszczególne sytuacje. To ogólnodostępne, proste w obsłudze, bezpłatne rozwiązanie dające możliwość edukacji przez zabawę.

Test nie ma na celu oceny rozwiązujących go rodziców, a wskazanie im pewnych mechanizmów i związków przyczynowo-skutkowych, których często nie zauważamy. Wyniki testu pozwolą rodzicom uświadomić sobie, które sfery wymagają większej uwagi i wyznaczyć kierunki pracy nad własnymi relacjami z dziećmi. Głównym celem testu jest  zachęcenie do poszerzania wiedzy o tym jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci.

O przesłaniu kampanii

„Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” to hasło społecznej kampanii poświęconej świadomemu wychowywaniu dzieci. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy braku przygotowania rodziców do roli jaką powinni pełnić w zakresie tworzenia silnej, szczęśliwej rodziny oraz umiejętności dotyczących prawidłowego rozwoju i świadomego wychowywania dzieci.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)