Laurka dla babci i dziadka - szablony do wydruku i kolorowania

Laurka dla Babci i Dziadka fot. Adobe Stock
Laurki dla babci i dziadka z okazji ich święta to świetny pomysł na prezent od wnuków. To także jedna z najczęstszych form prezentów od najmłodszych, a laurka wykonana w przedszkolu czy w domu własnoręcznie, cieszy dziadków najbardziej. Można też wydrukować gotowe kartki z życzeniami dla babci i dziadka.
Edyta Liebert / 13.01.2021 11:42
Laurka dla Babci i Dziadka fot. Adobe Stock

Laurka dla babci i dziadka będzie dla nich najlepszym prezentem, bo wykonanym samodzielnie. Możesz skorzystać z gotowych wzorów i tylko je pokolorować oraz wpisać do nich wierszyk.

Laurki dla babci i dziadka

Laurki to świetna propozycja dla dziecka, które w ich tworzeniu może posłużyć się inwencją twórczą. Dodatkowo pamiętaj, że dla obdarowanych będzie to również zdecydowanie lepszy prezent niż ten, który planujecie kupić. Dlaczego? Bo dla najstarszych przedstawicieli rodziny większe znaczenie będą miały sentymentalne prezenty niż to, co na co dzień mogą oglądać w telewizyjnych reklamach.

Co dołączyć do laurki dla babci i dziadka?

  • Samodzielnie wykonany bukiet kwiatów - niech maluch ozdobi płatki brokatem i samodzielnie wykona różnego rodzaju wstążki.
  • Wyjątkowe przedstawienie - wraz z dzieckiem zaśpiewajcie babci i dziadkowi piosenkę lub wspólnie wyrecytujcie wierszyk. Dzięki temu dziecko nie będzie onieśmielone, a widząc uśmiech bliskich odczuje olbrzymią satysfakcję.
  • Album z rodzinnymi zdjęciami - niech maluch ozdobi go naklejkami i rysunkami. Obok poszczególnych zdjęć możecie pozostawić również wolne miejsca na kolejne laurki, które babcia i dziadek będą dokładać za każdym razem, gdy je otrzymają (także z okazji swoich urodzin!).
  • Rodzinne drzewo genealogiczne - razem stwórzcie choć kilkupokoleniowe drzewo, które oprawicie w ramkę. To piękny prezent i pamiątka do powieszenia. 

Prezenty dla Babci i Dziadka do zrobienia z dzieckiem
Prezenty na zdrowie Babci i Dziadka
Wierszyki dla Babci i Dziadka
Laurki do druku dla babci i dziadka

Laurka na Dzień Babci - DIY z rolki po papierze toaletowym

Brzmi dość banalnie i podejrzanie zarazem, ale wykorzystanie rolki po papierze toaletowym to fajna zabawa, lekcja recyklingu i plastyki w jednym. Wystarczy wziąć do ręki klej, nożyczki, kolorowy papier i flamastry i... stworzyć podobizny dziadków. Wnuczek lub wnuczka na pewno zyskają aprobatę dziadków za tak kreatywne wykorzystanie czegoś, co w teorii jest już przecież bezużyteczne. 

Laurka dla babci i dziadka z rolki po papierze toaletowymfot. Adobe Stock

Laurka z odrysowanej dłoni dla Babci i Dziadka

Symboliczna laurka na Dzień Babci i Dziadka wykonana przez malucha, który nie potrafi jeszcze pisać? Nie jest to łatwe zadanie, chyba że wykonacie razem kartkę np. z odrysowaną dłonią. Dziecko może ją pokolorować, dorysować uśmiechy palcom czy nakleić ozdoby. To bardzo wymowny gest i pamiątka - koniecznie pod spodem napisz datę. Za kilka lat dziecko porówna wielkość swojej dłoni i będzie zdumione, jak urosło :)

Laurka dla babci i dziadka z odrysowanej dłonifot. Adobe Stock

Kartka na Dzień Babci - gotowa do druku

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie z dzieckiem laurki, albo maluch nie chodzi do przedszkola (laurki i kartki z życzeniami często są wykonywane podczas przedszkolnych zajęć), kup słodki i/lub zdrowy upominek i dołącz wydrukowaną kartkę (lub kup gotową). Pamiętaj, by dziecko podpisało się pod nią i załącz ją do prezentu na Dzień Babci i Dziadka. Jest to najprostsze rozwiązanie.

Kartka dla Babcifot. Adobe Stock

Laurka dla Babci i Dziadka do druku

Kolejna propozycja, która opiera się na wydrukowaniu gotowej kartki - laurka przedstawiająca ukochanych dziadków w graficznej odsłonie. Warto zamówić taki obrazek lub rysunek lub narysować samodzielnie. Taka laurka jest prosta w formie i bardzo symboliczna. Zalecamy ją indywidualnie ozdobić i dopisać życzenia dla Babci i Dziadka oraz rok. 

Gotowa do druku laurka dla babci i dziadkafot. Adobe Stock

Laurka na Dzień Babci z życzeniami

Kartka, którą możesz wydrukować, włożyć do koperty i dołączyć do prezentu w imieniu swojego dziecka, niemowlaka. Maluch nie narysuje pięknie kwiatów, nie naklei ozdób, a i trudno będzie odrysować jego rączkę, dlatego laurka na Dzień Babci powinna być symboliczna, póki dziecko nie będzie zaangażowane w tego typu prace plastyczne. Taką grafikę możesz też wysłać elektronicznie - najważniejsza jest przecież pamięć i dobre słowo. 

Laurka z życzeniami dla Babcifot. Canva/kolaż polki.pl

Laurka dla Babci i Dziadka z papieru

Jeśli jesteś mamą przedszkolaka, poprzeczka zawieszona jest już wyżej, jeśli chodzi o wykonanie laurki na Dzień Babci i Dziadka. Można ją stworzyć z bibuły, krepiny, plasteliny czy papieru. Wystarczy kilka arkuszy, ołówek klei i nożyczki. Taka laurka w kształcie serca z pewnością wywoła uśmiech na twarzach dziadków. 

Laurka z papieru dla Babci i Dziadkafot. Adobe Stock

Kolorowanka na Dzień Babci i Dziadka

Nic tak nie cieszy dziecka, jak pięknie pokolorowany obrazek, ułożone puzzle czy prace plastyczne z użyciem różnych materiałów i faktur. Warto na Dzień Babci i Dziadka podarować obrazek - może to być prosta kolorowanka przedstawiająca zakochaną starszą parę. 

Kolorowanka na Dzień Babci i Dziadkafot. Adobe Stock

Treść artykułu na podstawie tekstu Agaty Bernaciak. Artykuł pierwotnie opublikowany 15.01.2010.

Zobacz także: Ciasto na Dzień Babci i Dziadka - aż 92 przepisy10 rymowanych wierszyków na Dzień Babci7 pomysłów na dziecięcy prezent na Dzień Babci i Dziadka