Prezent na Dzień Mamy DIY: najpiękniejsze pomysły na ręcznie zrobiony podarunek dla mamy. Wykorzystaj papier, kwiaty oraz wosk

Ręcznie robione prezenty na Dzień Mamy to piękny sposób na podziękowanie mamie za okazywaną na co dzień troskę i miłość. Nie musisz kupować drogich prezentów. Czasem wystarczy tylko odrobina twórczej kreatywności oraz kilka produktów, które w połączeniu stworzą elegancki, ciepły i pełen miłości podarunek na Dzień Mamy DIY.
Wioletta Górecka / 16.05.2023 16:00

Wystarczy odrobina chęci, szczypta kreatywności oraz nasze podpowiedzi na pomysł na prezent na Dzień Mamy DIY robiony w domu. Może to być coś osobistego (np. fotoksiążka, peeling domowej roboty) lub symbolicznego (ramka na zdjęcie).

W tym dniu najważniejsza jest pamięć i poświęcony czas: czy to na spotkanie, czy na rozmowę telefoniczną. Złóż szczere życzenia na Dzień Matki, a prezent prześlij pocztą lub kurierem, jeśli nie możesz wręczyć go osobiście. Możesz wybrać np. biżuterię na Dzień Mamy. Jeśli brak ci funduszy, przejrzyj naszą galerię propozycji na prezent na Dzień Matki DIY - własnoręcznie zrobione upominki mają szczególne znaczenie.

Spis treści:

  1. Pomysły na prezent na Dzień Matki DIY
  2. Prezent DIY dla mamy z wykorzystaniem kwiatów

Pomysły na własnoręcznie zrobiony prezent na Dzień Matki 

Naturalny kosmetyk (na przykład peeling cukrowy), własnoręcznie zdobiony wazon (wystarczy kupić taki zwykły, przeźroczysty i bez zdobień), laurkę, łapacz snów, makramę, poduszkę z haftem czy kolaż na ścianę ze zdjęć. Prezent dla mamy możesz wykonać samodzielnie w domu - satysfakcja będzie ogromna.

Wykorzystaj dostępne w sklepach półprodukty i stwórz z nich ciekawą kompozycję. Tak przygotowany, oryginalny i personalizowany prezent na pewno ucieszy każdą mamę.

Prezent DIY dla mamy z wykorzystaniem kwiatów

Świeże lub sztuczne kwiaty idealnie sprawdzają się jako podstawa prezentu DIY lub dodatek do niego. Płatki kwiatowe możesz wtopić w wosk i stworzyć elegancką świecę zapachową, a także udekorować nimi opakowanie prezentowe.

Sztuczne kwiaty świetnie sprawdzą się jako baza do flower boxa - jeśli użyjesz ich zamiast żywych kwiatów, stworzysz dekorację, która będzie mogła przez lata zdobić mieszkanie mamy.

Artykuł pierwotnie opublikowany 17.05.2018.

Czytaj także:
Krótkie wierszyki dla mamy
Idealny bukiet na Dzień Mamy
Książki na Dzień Mamy
 

Redakcja poleca

REKLAMA