POLECAMY

Prawidłowe wymiary płodu w 3. trymestrze

Witam serdecznie, jestem w 40 tyg ciąży i mój synek opóźnia się z wyjściem na świat o 2 dni.

Wymiary płodu w 3. trymestrze

Witam serdecznie, jestem w 40 tyg ciąży i mój synek opóźnia się z wyjściem na świat o 2 dni. W dniu dzisiejszym miałam robione KTG i USG. Z Ktg wyszło, że nie mam jeszcze skurczy, ale ze wszystko jest ok. Natomiast z USG wyszły mi takie wymiary płodu: BPD 97, HC 344, AC 345, FL 73 i masa ciała 3540 g. Czy te wymiary są prawidłowe, chodzi mi głównie o wymiar główki, gdyż wśród lekarzy padło stwierdzenie, że ma dużą główkę, w całym tym amoku nie zapytałam się, co to oznacza, czy rzeczywiście ta główka jest za duża? Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję.

Magda

Proszę się tym nie zamartwiać - co orzekli lekarze - bo „orzekli”, że duża główka a nie za duża. Myślę, że gdyby zauważyli coś niepokojącego, to pewnie by panią o tym poinformowali. Teraz pozostaje tylko poczekać do porodu i ocenę płodu przez pediatrę. Ja tych wymiarów nie będę oceniać, ponieważ jestem tylko położną a nie lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
główka jak na 43 tydzień-trochę duża długość kości udowej FL i obwód brzuszka AC na 36, 37 tydzień a waga około 40 tygodnia
/8 lat temu
jestem w 38 tc mam toksoplazmoze lekarz powiedział mi ze moja córeczka ma za mała głowkę a waży 3,500 tylko ze do tej pory bylo wszystko dobrze i głowka prawidłowo się rozwijała. Bardzo się boję ze może być z malutką coś nie tak.
/9 lat temu
jestem w 31 podczas ostatniego badania USG lekarz wykrył u mojego maleństwa,że ma powiększony żołądek:( co to moze oznaczac??lekarz nic mi nie powiedział tylko kazał w 36 tyg zrobic badanie kontrolne
POKAŻ KOMENTARZE (1)