POLECAMY

Jaką dawkę magnezu powinna przyjmować ciężarna?

Kobieta ciężarna ma większe zapotrzebowanie na magnez, ponieważ część pierwiastka wchłania organizm rozwijającego się dziecka. Dowiedz się, jaką dawkę magnezu powinna przyjmować kobieta w ciąży.

zalecana dawka magnezu w ciąży

fot. Fotolia

Magnez w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, do którego powinna przygotować się psychicznie i fizycznie. Nie może pozwolić na to, aby dolegliwości związane z niedoborem magnezu, takie jak zaparcia, skurcze, nadciśnienie czy stres, zmniejszyły radość z przygotowań na przyjście na świat jej dziecka. W tym celu ciężarna powinna zażywać rozpuszczalny jonowo cytrynian magnezu, który uzupełni niedobory tego pierwiastka w organizmie.

Pierwszym krokiem, jaki należy uczynić w momencie, gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, jest wprowadzenie właściwej diety. Rozwój płodu zależy od stabilnej podaży składników odżywczych, które pochodzą od matki. Jednak trudno jest spożywać odpowiednie ilości pierwiastków i mikroelementów, które zawarte są jedynie w pokarmie.

Lekarze często podczas pierwszej wizyty ciężarnej, zalecają jej przyjmowanie multiwitaminowych suplementów diety, które są skomponowane specjalnie dla kobiet w ciąży.

Zobacz także: Dlaczego w ciąży warto suplementować magnez?

Suplementacja magnezu w ciąży – zalecana dawka

Wiele badań wykazało, iż suplementacja magnezem ma wpływ na przebieg ciąży, gdyż ma on istotny wpływ na wiele funkcji organizmu. Jego dzienna dawka dobowa powinna wynosić:

  • dla kobiet: ok. 300mg,
  • dla mężczyzn: ok. 375 mg,
  • dla kobiet w ciąży i karmiących: 450 mg.

Spowodowane jest to oczywiście faktem, iż część dawki pierwiastka wchłania organizm dziecka. Poza tym zwiększone zapotrzebowanie organizmu ciężarnej na magnez spowodowane jest fizycznym i emocjonalnym stresem podczas ciąży.

Źródło: Materiały prasowe Marfarm / Mag365

Zobacz także: 5 suplementów niezbędnych w ciąży

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/miesiąc temu
Ja też łykałam mama dha premium. Tam, w dwóch tabletkach, jest 200 mg magnezu, więc tyle co w 80 gramach kakao. Mi to wystarczało w zupłeności.
/4 miesiące temu
I ja miałam w ciąży mama dha premium, ale nie pamiętam jaka jest tam dawka magnezu. Na pewno taka, że poprawiły mi się wyniki, a zawsze miałam niedobory tego składnika. Oczywiście, po urodzeniu Janka, też łykam suplement, żeby mój organizm zregenerował się po ciąży.
/5 miesięcy temu
Najgorsze jest to, że chyba nie da się zjeść tyle czekolady, żeby uzupełnić ten poziom magnezu, który potrzebny jest w ciąży. Ja musiałam suplementować magnez i łykałam mama dha premium, żeby nie łykać dodatkowych tabletek, bo w tym suplemencie jest i magnez i kwas foliowy i jod.