POLECAMY

Rafał

Imię hebrajskie, identyfikowane ze starotestamentowym aniołem; dosłownie oznacza „Bóg uleczył”. Oryginalna wersja to Rafael i właśnie w takiej postaci imię to funkcjonuje współcześnie w większości języków.
Rafał

Do nielicznych pod tym względem wyjątków, oprócz Polski, należą np. Włochy ze swoją odmianą: Raffaello. W niektórych krajach używana jest forma damska – Rafalea, u nas pojawiająca się sporadycznie. Imieniny Rafał obchodzi 24 stycznia i 24 października.

Typowy Rafał jest bezpośredni i pozbawiony kompleksów. Ma wielu przyjaciół i nie narzeka na brak powodzenia u płci pięknej. Mimo to procent starych kawalerów wśród panów o tym imieniu wydaje się dość znaczny.

W przyszłości wielu Rafałów może utrzymywać bliskie kontakty – niekoniecznie prywatne, w grę wchodzą również relacje o charakterze służbowym – z osobami obsesyjnie przewrażliwionymi, lub łatwo się obrażającymi. Dlatego powinni jak najszybciej wyćwiczyć u siebie odruchowy nawyk dyskrecji i taktu, nawet jeśli już mają tę cechę rozwiniętą w wysokim stopniu. Nie zaszkodzi rozwinąć ją jeszcze bardziej. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)