POLECAMY

Olaf

Imię skandynawskie (w oryginale Oslaf); stanowi odpowiednik słowiańskiego Bogumiła, czyli w wolnym tłumaczeniu oznacza „miłowany przez Boga”. Popularne zwłaszcza w Szwecji, a także za naszą zachodnią granicą, gdzie funkcjonuje w kilku wersjach, tj. Olav, Uluf, Olof.
Olaf

W Polsce Olafów było dawniej i jest obecnie niewielu, a ilu będzie później? To już czas pokaże, zaś ci, którzy są teraz, obchodzą imieniny 29 lipca.

Typowy Olaf jest wrażliwy i często posiada zdolności artystyczne, choć rzadko wykorzystuje je na gruncie zawodowym. Niekiedy bywa melancholijny, zdarzają się mu też chwile totalnej desperacji.

Właścicieli tego imienia w najbliższej przyszłości nie czekają żadne szczególne zmiany, choć niektórzy z nich mogą radykalnie zmienić swoje nawyki kulinarne. Mięsożerni przejdą na wegetarianizm, natomiast amatorzy tradycyjnej, rodzimej kuchni zaczną gustować w specjałach egzotycznych. Zwłaszcza w chińszczyźnie, ale nie dotyczy to Olafów, dla których najlepszym przyjacielem jest pies. Kto nie rozumie, o co chodzi, niech przejrzy oryginalne menu w prawdziwej chińskiej restauracji. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)