POLECAMY

Marta

Imię to pochodzi z języka aramejskiego i oznacza po prostu „pani”. Od czasów Nowego Testamentu do dziś cieszy się znaczną popularnością w różnych częściach świata. Natomiast imienin posiada nieproporcjonalnie mało, bo tylko cztery w ciągu całego roku: 19 stycznia, 22 lutego, 21 czerwca i 29 lipca.
Marta

Panie o tym imieniu są oczytane i zwykle bardzo inteligentne. Mają wiele różnorodnych zainteresowań. Lubią poszerzać swoją wiedzę, a gimnastyka umysłu sprawia im ogromną przyjemność.

O ile biblijna Marta zasłynęła jako niewiasta praktyczna i zapobiegliwa, o tyle jej współczesne imienniczki wkrótce mogą dość często zapominać o przyziemnych problemach codziennej egzystencji. Właściwie bardziej staną się podobne do Marii, niż do Marty (kto czytał Pismo Święte, ten rozumie, o co chodzi).

Sprawy duchowe i intelektualne (w rozlegle pojmowanym zakresie) będą dla nich nieporównywalnie ważniejsze od materialnych. Niejedna Marta zaangażuje się w działalność charytatywną, albo kulturalną. Wiele z nich zacznie studia na wydziale filozoficznym, lub teologicznym... Lecz nie każda je skończy, bo u większości fascynacja tymi dziedzinami nagle przeminie na pierwszym semestrze. Ewentualnie na drugim.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)