POLECAMY

Kacper

Imię to najpewniej pochodzi z języka perskiego i początkowo mogło być tytułem urzędniczym, prawdopodobnie nadawanym dostojnikom, pełniącym funkcję podskarbiego. Rozpowszechniło się dzięki jednemu z trzech mędrców, znanych z Nowego Testamentu i nazywanych także „ królami ze Wschodu”.
Kacper

Obecnie występuje w licznych krajach, zaś w Polsce można również spotkać jego formę przekształconą – Gaspar. Imieniny Kacpra przypadają 6 stycznia (Święto Trzech Króli, jakby ktoś nie wiedział), a Gaspara – 25 września.

Panowie o tym imieniu zwykle są życzliwie nastawieni do całego świata. Rzadko opuszcza ich dobry nastrój, swoją wesołością potrafią zarażać innych. Nie mają wygórowanych wymagań, nie dążą do sukcesów. Często uchodzą za lekkoduchów.

W przeciwieństwie do Karolów, większość Kacprów w nadchodzących dniach w ogóle nie będzie przejmować się umykającym czasem. Ich zegarki pokryją się grubą warstwą kurzu, a niejeden z szefów porządnie wystrzępi sobie język, wygłaszając płomienne wykłady na temat punktualności w pracy. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)