POLECAMY

Aleksander, Aleksandra

Imię pochodzenia greckiego; oznacza "obrońca mężów" (gr. alekso-ander). Dawno temu najsłynniejszym Aleksandrem był nijaki Macedoński, zwany też Wielkim (nie mylić ze wspomnianym wcześniej Kazimierzem).
Aleksander, Aleksandra

Jednak w ostatnich latach został on zdetronizowany przez innego Aleksandra, również wielkiego, przynajmniej duchem, którego z kolei (Aleksandra, a nie ducha) nieco później zdetronizował Lech (także wielki duchem). Żeński odpowiednik - Aleksandra - jest nie mniej popularny, i to już od czasów sienkiewiczowskiej Oleńki z "Potopu".

Imieniny Aleksander z Aleksandrą obchodzą wspólnie i bardzo często, bo aż jedenaście razy w roku: 15 stycznia, 26 lutego, 18 i 20 marca, 24 kwietnia, 3 i 18 maja, 10 lipca, 11 i 28 sierpnia oraz 12 grudnia.

Osoby obdarzone tymi imionami są niezwykle uczynne oraz życzliwie nastawione od całego świata. Mają też sporo poczucia humoru i łatwo zdobywają przyjaciół. Chociaż i wrogów często im nie brakuje.

W nadchodzącym czasie Aleksandrowie i Aleksandry powinni szczególnie dbać o swoje zdrowie. Nawet tych z żelaznymi organizmami mogą nagle dopaść różnego rodzaju niedyspozycje, na szczęście niegroźne i przejściowe. Przydadzą się dłuższe chwile odpoczynku, najlepiej na łonie natury. Niewskazany jest jednak wyjazd do krajów tropikalnych.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)