POLECAMY

Dieta Kwaśniewskiego - żywienie optymalne, czy tłusta pomyłka?

Jeść do woli, chudnąć i osiągnąć optymalny stan zdrowia. Brzmi jak bajka, ale czy dieta Kwaśniewskiego naprawdę pomaga to osiągnąć? Sprawdzamy obietnice dr Kwaśniewskiego!
Barbara Dąbrowska / 3 miesiące temu
Dieta Kwaśniewskiego  - żywienie optymalne, czy tłusta pomyłka? fot. Adobe Stock

Jedz do woli!

Dieta Kwaśniewskiego to sposób żywienia, który bazuje na produktach pochodzenia zwierzęcego. Głównym źródłem kalorii w diecie są tłuszcze, które dostarczają nawet 70-80% energii (kcal) zjadanych w ciągu dnia. Do zalecanych w diecie produktów należą między innymi: czerwone mięso, wędliny, kiełbasy, jajka, smalec, słonina.

W diecie Kwaśniewskiego śniadanie składające się z jajecznicy na smalcu z boczkiem nie jest niczym dziwnym. Zalecenia te daleko odbiegają od przyjętych w Polsce norm żywienia. Zgodnie z najnowszymi normami (z roku 2017) tłuszcz powinien dostarczać maksymalnie 35% energii (kcal). Dieta Kwaśniewskiego dostarcza przede wszystkim kwasów tłuszczowych nasyconych, których nadmierne spożycie z produktów odzwierzęcych, jest powiązane z wysokim ryzykiem rozwoju chorób układu krążenia.

5 tłustych produktów, które są zdrowe i pomagają schudnąć

Zgodnie z zaleceniami dr Kwaśniewskiego należy zjadać maksymalnie trzy posiłki dziennie, ale można także jadać wyłącznie jeden. Jeść możesz się do woli, bez ograniczeń ilościowych, komponując dania z zalecanych produktów. Wyłączone z diety są kasze, makarony, ryż, pieczywo, większość owoców. Liczy się tłuszcz! Czy bazując na słoninie i mięsie można schudnąć?

Schudnij wreszcie!

Można! Dlaczego? Mimo, iż dieta Kwaśniewskiego nie narzuca ograniczeń ilościowych często okazuje się niskokaloryczną dietą odchudzającą. Chudniesz, gdy dostarczasz mniej kilokalorii niż potrzebuje twój organizm. Gdzie jest „haczyk”? Wszystko, co tłuste jest też bardzo sycące, a możesz jeść maksymalnie 3 razy dziennie! Mimo tego, że jesz tyle ile chcesz nie jesteś w stanie zjeść zbyt dużo. Działanie krótkoterminowe diety Kwaśniewskiego wiążę się ze spadkiem masy ciała, jednak długoterminowo zazwyczaj obserwuje się efekt jo-jo.

Dieta Kwaśniewskiego „uwodzi” wiele osób pozwoleniem na ograniczane w racjonalnym żywieniu produkty takie jak boczek, karkówka, salami, kiełbasa. Dieta Kwaśniewskiego jest szczególnie popularna wśród mężczyzn, którzy są wielbicielami mięsa. Jednak to właśnie mężczyźni w średnim wieku są w Polsce głównymi ofiarami zawałów serca, udarów niedokrwiennych mózgu, czy choroby niedokrwiennej serca. Długotrwałe stosowanie diety Kwaśniewskiego przyspiesza wystąpienie tych poważnych dolegliwości.

Dieta Kwaśniewskiego jest dietą drogą, ponieważ dobrej jakości mięso czy wysokotłuszczowe sery są drogie.

Ciesz się zdrowiem!

Dieta Kwaśniewskiego inaczej nazywana jest przez samego autora dietą optymalną. Ma to sugerować, że dzięki temu sposobowi żywienia osiągniemy pełnię zdrowia. Doktor Kwaśniewski w swojej książce sugeruje wręcz, że proponowana przez niego dieta może wspomagać leczenie np. stwardnienia rozsianego, które współczesna medycyna uznaje za nieuleczalne. Dieta optymalna ze względu na wykluczenie dużych grup produktów spożywczych jest niedoborowa w witaminy z gr. B, witaminę C, wapń, potas i magnez. Dieta Kwaśniewskiego z optymalnym zdrowiem niewiele ma wspólnego. Z tego powodu Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych wydało opinię przestrzegającą przed stosowaniem diety Kwaśniewskiego.

Zaciekawi cię także:

Ten serwis ułatwia odchudzanie setkom tysięcy ludzi w całej Polsce! 5 sposobów wykorzystania ilewazy.pl
Dieta Dąbrowskiej to HIT Internetu. Zobacz, czego o niej jeszcze nie wiesz (i nie powie ci tego koleżanka)?
Dieta strefowa ma zapewnić równowagę hormonalną. Czy rzeczywiście jest w niej coś wyjątkowego?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 miesiące temu
Dalej nie chcę mi się wierzyć że udało mi się schudnąc.Z nadwagą walczyłam 7 lat bez skuteczność Slimunox dowiedziałam się od koleżanki spróbowałam i w końcu mi się udało.Szkoda że tak późno się o nich dowiedziałam bo szczuplejsza była bym dużo wcześniej.
/3 miesiące temu
Proszę najpierw poczytać i wdrożyć się w temat. Można z czymś się nie zgadzać ale przynajmniej nie powtarzać nie sprawdzonych do końca informacji. Proszę się wysilić i porozmawiać np z osobami chorymi na cukrzycę, żywiącymi się optymalnie, które dzięki medycynie są skazane na insulinę do końca życia. Bo medycyna cukrzycy nie leczy ona uczy jak z nią żyć ciągle biorąc leki. Znam osobiście kilkunastu cukrzyków (mam też w rodzinie jedną), którzy odżywiają się optymalnie i nie biorą insuliny gdyż jej nie potrzebują- mają cukier w normie. POD WARUNKIEM, że pilnują wartości BTW zaleconych przez dr Kwaśniewskiego. Takich osób jest tysiące ( i są na całym świecie), które leczą się żywieniem i nie potrzebują wydawać pieniędzy na insulinę czy tabletki na obniżenie cukru. Ale to, no cóż, nie jest wygodnym tematem. PS. W żółtku jaja jest caly wachlarz witamin i mikroelementów. Z czegoś ten kurczak powstaje w końcu . A Wit c zawsze można sobie znaleźć w innych produktach, no po coś muszę chodzić do tego sklepu. I nie muszę jeść ciągle więc wydaję mniej i spokojnie wystarczą mi 3 posiłki 😁. Acha i niestety podwyższa się odporność! To straszne. Apteki drżą 😢 Tak wszyscy boją się tłuszczu a co dobrego przynoszą węglowodany jedzone 5xdziennie? Pozdrawiam.
/3 miesiące temu
Grunt to jeszcze jeść coś co smakuje. Nie jest problemem wcinać surową marchewkę i chudnąć. Ważne, by mieć jeszcze przyjemność z jedzenia. Ja akurat stosuję taktykę, by gotować smacznie i dodatkowo czuć lekkość podczas treningów. Opisałem część z posiłków jakie stosuję na swoim blogu. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam na piaskownicameksa.pl :)
POKAŻ KOMENTARZE (4)