Co robić, gdy facet wykręca się od seksu?

Uważasz, że kochacie się zbyt rzadko? Masz wrażenie, że twój partner wykręca się od seksu? Sprawdź, jaka może być przyczyna!

Jak powstrzymać wytrysk
fot. Fotolia

Mąż (40 lat) jest w sumie normalnym facetem, ale na seks ma ochotę tylko raz w miesiącu. Dlaczego tak rzadko?

Odpowiedź seksuologa:


Na życie seksualne wpływa wiele czynników i to zarówno takich, których nie możemy zmienić (np. temperament), jak i tych, na które mamy wpływ (np. konflikty w związku partnerskim). Popęd zaburzać mogą bardzo prozaiczne czynniki, takie jak stres związany z pracą czy kryzys wieku średniego, choroby, np. cukrzyca czy nadciśnienie, albo też stosowane leki. Z wiekiem spada także u mężczyzny poziom testosteronu, a niektórzy badacze wskazują na dużą zależność między aktywnością seksualną a ilością tego hormonu w organizmie.

Czasami spadek popędu jest spowodowany po prostu nadużywaniem alkoholu, ponieważ skutkiem ubocznym jest produkowanie i wydzielanie w dużych ilościach prolaktyny, żeńskiego hormonu, który osłabia popęd seksualny. W konsekwencji może to doprowadzić nawet do impotencji, bo sam alkohol zastępuje po prostu akt seksualny. O tym wszystkim warto porozmawiać z partnerem, a w razie potrzeby zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Czytaj także:

Oceń 4,21 / 77 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Jak walczyć z narastającym konfliktem w związku?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: