ciąża, test ciążowy

A może to ciąża...

Czy plamienie może być objawem ciąży? Przeczytaj, co o tym sądzi ginekolog.
/ 29.03.2010 19:02
ciąża, test ciążowy

Ostatnio zaniepokoiło mnie dziwne plamienie, które pojawiło się w terminie miesiączki i po dwóch dniach zanikło. Czy oznacza to, że mogę być w ciąży, bo normalna miesiączka się nie pojawiła?

Proszę jak najszybciej zrobić test (do kupienia w aptece). Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży. Niektóre przyszłe mamy krwawią z dróg rodnych w terminie miesiączki i to pomimo rozwijającej się ciąży. Zdarza się tak tylko na początku i zazwyczaj krwawienia te są skąpe, nie przebiegają jak typowa miesiączka.

Jeśli test ciążowy będzie pozytywny, wizyta u ginekologa i USG jest konieczna (i to natychmiast!), ponieważ każde krwawienie w ciąży jest objawem niepokojącym.

Jeżeli test będzie negatywny, zapewne jest to plamienie międzymiesiączkowe, które czasem zdarza się nawet u zdrowych kobiet, ale i w tym wypadku warto pójść do lekarza.

Porady udzieliła: dr n. med. Renata Jaczyńska, specjalista ginekolog położnik

Zaniepokoiło cię plamienie? Porozmawiaj o tym na forum polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/31.05.2010 19:54
Mam taki problem pare dni temu dostałam miesiaczke w terminie i trwała zaledwie dwa dni i była skąpa.Zawsze przed oczekiwana miesiaczka bolalo mnie podbrzusze co jest normale i miałam mdłości,ale mimo tego ze miesiączka mi się skoczńyła mam nadal mdłość co rano i utrzymuja sie przez caly dzien i do tego wymiotuje i mam zawroty głowy aż robi się to nie do zniesienia i pod wyzszona temperature.Czy jest możliwościa ze moge być w ciąży czy to mogą być objawy zapalenia jajników?Prosze o rade