Na Wyspach Karaibskich jada się w gronie rodziny.

Jakie problemy mogą wystąpić w rodzinie - wszystko w pigułce!

Problemy w rodzinie to normalna sprawa. Podpowiadamy Ci, jak je rozwiązywać, aby wasze wspólne życie toczyło się szczęśliwie!
/ 19.07.2011 14:00
Na Wyspach Karaibskich jada się w gronie rodziny.

Toksyczna teściowa

Problemy w rodzinie nie muszą dotyczyć tylko Waszego wspólnego życia (Twojego i partnera), ale także innych członków rodziny. Częstym problemem, z którym borykają się pary jest problem teściowej. Zdarza się również, że problem może stanowić toksyczna siostra męża.

Najwyraźniej złośliwe dowcipy o teściowych to nie przypadek, ale.. jest na to rada! Zobacz zatem, co robić, gdy zamiast Waszej dwójki pojawia się trójkąt małżeński - czyli Ty, on i jego ukochana mamusia. Sprawdź także, jak sobie radzić z maminsynkiem - dla wielu kobiet jest to wielki problem i przyczyna rozpadu wielu związków.

Zobacz też: Jak się pozbyć teściowej oraz co zrobić gdy on słucha matki w każdej dziedzinie życia.

Dzieci

Pojawienie się dzieci lub oczekiwanie na dziecko to również dla wielu rodzin problem i powód do zmartwień. Może okazać się, że strach przed macierzyństwem będzie ogromny i przytłaczający. Dlatego najlepiej zdecydować się na dziecko wtedy, kiedy jesteśmy pewni swojej decyzji. Warto pamiętać także o tym, aby nasza nadopiekuńczość nie przyczyniła się do utrudnienia dziecku życia!

Zobacz też: W oczekiwaniu na dziecko

A co zrobić w sytuacji, gdy kobieta nie chce mieć dziecka? Albo, gdy zdecydowany na ojcostwo nie jest mężczyzna? Co powoduje, że ludzie nie chcą potomstwa? Może to obawa o to, że dzieci zniszczą ich związek?

Zobacz też: Czy dzieci niszczą małżeństwo?

A może wszystkie problemy nie dotyczą pierwszego dziecka, tylko drugiego? Co, jeśli nie wiemy kiedy powinniśmy zdecydować się na drugie dziecko?

Na te, a także na inne pytania dotyczące dzieci w rodzinie (np. jak powinna sobie radzić samotna matka? lub: jak poradzić sobie ze strata dziecka?) znajdziesz odpowiedzi tylko na naszym serwisie!

W związku

Rozstanie

Problemy rodzinne, związane ze związkiem dwójki ludzi, który rzutuje na dzieci, są zawsze najtrudniejsze do rozwiązania.

Zobacz zatem, kim jest samotna mężatka (może Ciebie także dotyczy ten problem) i czy warto ratować związek, który ma się ku upadkowi. Pamiętaj o dzieciach - jeśli już Wasz związek się rozpada i wszystko zmierza ku rozwodowi, musisz odpowiednio zadbać o ich poczucie bezpieczeństwa i dobre kontakty z obydwoma rodzicami.

Nierzadko zdarza się także, że małżeństwa rozpadają się, gdy dzieci są już dorosłe - wtedy możemy mówić o syndromie opuszczonego gazda!

Związek - problemy

Na pewno Twój związek boryka się z różnymi problemami, jak choćby zwykłą akceptacją rodziców wobec Twojego wybranka.

Mogą zdarzyć się także inne problemy - terror w domu, problemy związane z pracoholizmem jednego z parterów lub problemy ekonomiczne.

Na wszystkie te pytania, a także na wiele innych podajemy Ci gotowe rozwiązania!