POLECAMY

Czekając na dziecko

Okres oczekiwania na dziecko jest dla kobiety momentem bardzo wyjątkowym.  Jeśli jednak kobieta marzy o dziecku, a ciąża jest wyczekana i upragniona, wówczas można mówić o stanie, dla kobiety, bardzo piękny.
Czekając na dziecko

W oczekiwaniu na dziecko

Wiele również zależy od partnera. Jeśli jest dla kobiety wsparciem i wspólnie czekają na dziecko, wówczas ich dotychczasowe więzi bardzo się umacniają. Kobieta czuje się wyjątkowo, ponieważ jest to szczególny okres, kiedy wszyscy się o nią troszczą i zwracają z wielką serdecznością.

Od początku przyszła mama stara się nawiązać więź ze swoim, jeszcze nienarodzonym, dzieckiem. Poprzez odpowiednie dbanie o swoje zdrowie fizyczne i samopoczucie staje się odpowiedzialna za inne życie. Dla kobiety, która jest w ciąży po raz pierwszy jest to wręcz mistyczne doświadczenie.

Obserwowanie jak dziecko się z dnia na dzień rozwija, jak przybiera na wadze, jak wykształcają się poszczególne organy, co jest widoczne na zdjęciach USG, staje się dla niej ogromną radością. Pierwszy ruch, który czuje w swoim łonie jest oznaką, że wszystkie starania mają jakiś wymierny wskaźnik.

Zobacz też: Czy ratować to małżeństwo?

Dla kobiet, które z utęsknieniem czekają na dziecko, często lęk dotyczący porodu i niedogodności związane ze złym samopoczuciem w ciąży, są sprawą drugorzędną.

Widzą w tym doświadczanie czegoś bardzo wyjątkowego. Wiele kobiet z rozrzewnieniem wspomina moment, kiedy po raz pierwszy ujrzała swoje dziecko. Choć, obiektywnie, nie wygląda ono zbyt korzystnie, to dla matki jest najpiękniejsze na świecie – bo jej.

Za odczucia związane z ciążą, porodem oraz pierwszymi momentami życia dziecka odpowiedzialny jest przede wszystkim instynkt macierzyński, który trudno opisać, a bardzo dobrze czuć. Dlatego wszystkie kobiety, które mają wątpliwości i decyzję o dziecku odkładają, powinny zawierzyć naturze.

Zobacz też : Dlaczego on nie chce mieć dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
oczekiwanie na dziecko to piękny okres! nie ma się czego bać - trzeba ulec instynktowi!