Jak się pozbyć teściowej?

Jak się pozbyć teściowej?

Któż z nas nie słyszał słynnych dowcipów o teściowej? Przedstawiają ją one jako wiedźmę, która ma destrukcyjny wpływ na małżeństwo i z tego powodu życzy się jej jak najgorzej. To zazwyczaj panowie narzekają na matki swych partnerek, ale tak na prawdę mamusie mężczyzn w niczym im nie ustępują. Co takiego jest w teściowych, że także my, kobiety, tak bardzo ich nie lubimy?
/ 25.10.2010 13:56
Jak się pozbyć teściowej?

Teściowa nadopiekuńcza

Każda matka kocha swoje dziecko z całego serca, a bardzo często zdarza się, że najbardziej ubóstwiani są synkowie – zwłaszcza jedynacy.

Mamusia często jest wobec nich nadopiekuńcza i nawet gdy latorośl osiągnie całkowitą dojrzałość, ona jedna wie najlepiej czego mu potrzeba.

Taka nadmierna miłość i chęć panowania nad życiem dziecka, często bywa niszcząca. W oczach nadgorliwej teściowej wybranka syna zwykle nie jest dostatecznie dobra dla jej wspaniałego dziecka. Synowa jest przez nią wiecznie krytykowana i poprawiana, co zwykle prowadzi do niepotrzebnych spięć.

Synek mamusi

Sytuacja staje się o wiele trudniejsza, gdy nasz ukochany jest przywiązany do swej mamusi – do jej kuchni, do ingerowania w jego życie i do słuchania „dobrych” rad rodzicielki.

W takim wypadku, nawet nieświadomie, także i on może drażnić swoją żonę stwierdzeniami w stylu „moja mama robi to inaczej…”. 

Zobacz też: Czy wiesz jak uniknąć kłótni z teściową?

Żadna szanująca się kobieta nie wytrzyma długo takiego traktowania.

Co robić?

Jak rozwiązać ten poważny problem? I w tym przypadku najlepszym wyjściem będzie rozmowa.

Oczywiście nie rozmowa z teściową, tylko z mężem. Trzeba mu jak najszybciej wytłumaczyć, że tak dalej być nie może; bądź stanowcza i postaw sprawę jasno – „mamusia albo ja!”.

Nie miej wyrzutów sumienia, małżeństwo to związek DWÓCH, a nie trzech osób.

Nie pozwól, aby mamusia przesadzała z wtrącaniem się w Wasze życie. Dobrze wiesz, że to do niczego dobrego nie doprowadzi.

Nie polecam rozmowy z teściową, gdyż jest to zazwyczaj syzyfowa praca. Jeśli ktoś zdoła jej cokolwiek przetłumaczyć, z pewnością nie będziesz tą osobą Ty.

Proponuję poprosić o interwencję męża.

Najgorszą rzeczą jaką może zrobić kobieta, to zgodzić się na zamieszkanie z matką swojego ukochanego. Nie twierdzę oczywiście, że wszystkie teściowe są złe, ale jeśli da się im za dużo do powiedzenia w kwestii Waszego związku, może się to zakończyć tragicznie.

Małżeństwo samo w sobie jest dużym wyzwaniem, nie pozwólmy, aby wizje osób trzecich miały na nie jakikolwiek wpływ. 

Zobacz też: Toksyczna siostra męża - jak ją okiełznać?