Kim jest samotna mężatka?

Kim jest samotna mężatka?

Każda kobieta zawierając związek małżeński chciałaby, aby był on szczęśliwy, trwały, aby w mężu znalazła oparcie i pomoc w razie trudności. A co, gdy tak się nie stanie?
/ 22.06.2010 09:35
Kim jest samotna mężatka?

Rozwód

Biorąc pod uwagę statystyki dotyczące rozwodów, można wnioskować, że wielu parom się to nie udaje. Dane liczbowe dotyczą tych osób, które zdecydowały się na trwały rozpad małżeństwa. Jednak jest bardzo wiele par, które trwają w związku, mimo że dawno przestał już być tym małżeństwem, które sobie założyli. Wiele kobiet mówi o tym, że w ich życiu, mąż przestał pełnić funkcję osoby, na którą można liczyć, która pomoże w razie trudności, z którą wspólnie podejmuje się istotne decyzje.

Można zatem mówić, że kobiety te są samotnymi mężatkami, ponieważ psychologicznie już dawno przestały być w związku.

Gdy nie potrafimy już rozmawiać

Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że ludzie przestają dbać o wzajemne relacje. Większą uwagę skupiają na wychowywaniu czy opiece nad dziećmi, pracą zawodową, a przestają znajdować wspólny mianownik tych wszystkich działań. Rutyna bardzo często zabija to, co w związku było tak bardzo ważne. Małżonkowie nie widzą już potrzeby, by spędzić ze sobą trochę czasu, ponieważ są inne obowiązki domowe czy zawodowe, które należy zrealizować w pierwszej kolejności.

Dzieje się tak też dlatego, że między dwojgiem ludzi nie ma dialogu. Skuteczna komunikacja jest podstawą budowania wszystkich relacji, a małżeńskich w szczególności.

Jeśli rozmowy nie było od początku lub zabrakło jej w pewnym momencie, wówczas pewne sprawy nie dzieją się wspólnie – każde z małżonków ma swoje, i tylko swoje sprawy. Bardzo często jest to pierwszy krok do tego, aby rozpocząć życie obok siebie funkcjonując każde z osobna.

Doświadczenia ze związku

Może to również wynikać z poprzednich doświadczeń. Jeśli kobieta kilka razy prosiła swojego męża o pomoc w różnych kwestiach i za każdym razem uzyskiwała odmowę lub zlekceważenie problemu, wówczas bardzo szybko przyjdzie jej wycofywanie się z tego typu działań.

Zobacz też : Kochanie starałem się - w domyśle: wyszło tak, jak zwykle

I tak wielu rodzinach podział obowiązków jest tak widoczny, że na pierwszy rzut oka można wywnioskować, że małżonkowie już dawno stracili nic porozumienia. Są to sytuacje, kiedy zarówno mąż, jak i żona zajmują się zupełnie czymś innym – również w domu, nie wchodząc sobie zupełnie w drogę. Żadne decyzje nie są podejmowane wspólne. Jedynie wspólnym punktem jest mieszkanie.

Niestety takich sytuacji jest bardzo wiele i są to swoistego rodzaju dramaty rodzinne. Na pozór wszystko jest w porządku, jednak żadna z osób w rodzinie nie jest szczęśliwa.

Warto zatem bardzo uważać, aby nie przekroczyć pewnej granicy, która wraz z upływem czasu może przerodzić się w brak jakiejkolwiek więzi, a nawet obojętność.

Zobacz też : Syndrom opuszczonego gniazda

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/14.10.2014 00:12
Ogulnie znam ten temat ludzie są jak się obojętni dla siebie tylko z pozoru wszystko gra poznałem taka kobietę długo z nią rozmawiałem na ten temat i doskonale ja rozumiem mało tego zakochalismy się w sobie i chcemy być razem tylko małżeństwo trzeba czasu na rozwod obecnie jeszcze z nim jest ja na emigracji musze być by jej to ułatwić no co najmniej rok by to poukładac do kupy. Najgorsze jest to ze ja szantarzuje, że jak odejdzie to odbierze jej syna jak to prawnie trzeba, załatwić
/25.12.2013 17:49
Wesolych Swiat Kaja. Mam w domu taka sama sytuacje. Niby razem, ale osobno. Wielu mysli, ze jest u nas kolorowo, ale chyba tez wielu zauwaza, ze jestem slomiana wdowa. Dzis jest mi szczegolnie przykro. Trzymam sie tylko dla dzieci. Swieta spedzam na obczyznie juz 7my rok z rzedu, samotna w rodzinie.
/06.08.2013 21:39
borykam sie z takim stanem w rodzinie , nie ma rozmowy w ogolę a o jakiekolwiek pomocy nawet nie ma co myśleć :( Ciężko, okropne podkreślę okropne uczucie nie dające się do niczego porównać :( tak jak napisano z zewnątrz wygląda pięknie ale środek "gnije"
POKAŻ KOMENTARZE (2)