POLECAMY

Przepuklina

Jestem 8 tyg po porodzie.Od wczoraj przy schylaniu pod pępkiem czuje ostre klucie jakbym miała ostry przedmiot w środku.podejrzewam ze 8 tyg po porodzie macica powinna powrócić do normalnego rozmiaru.. Krwawienie miałam do 4tyg po porodzie,pozniej pojawiło sie ponownie po dźwiganiu dziecka...
Przepuklina

Jestem 8 tyg po porodzie.Od wczoraj przy schylaniu pod pępkiem czuje ostre klucie jakbym miała ostry przedmiot w środku.podejrzewam ze 8 tyg po porodzie macica powinna powrócić do normalnego rozmiaru.. Krwawienie miałam do 4tyg po porodzie, później pojawiło się ponownie po dźwiganiu dziecka w foteliku samochodowym. Ustało pod koniec 5tyg.w 7 tyg pojawiła się z kolei miesiączka. Nie mam powiększonego brzucha, ani temperatury. Czuję się bardzo dobrze, tylko ten ból mi coraz bardziej dokucza. Czy to może być przepuklina?

 


Magda

Zobacz też: Przepuklina pępkowa

Ukończenie inwolucji macicy ( tzn. zwijanie macicy) następuje około 6-8 tygodni po porodzie. Okres połogu minął więc radzę wybrać się na badanie kontrolne do ginekologa, który po badaniu odpowie na Pani pytanie. Mam nadzieję, że to nie przepuklina.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
no ginekolog zobaczy dotknie poglaska a moze nawet liznie ;-)