POLECAMY

Hit! Oto sposoby na przyspieszenie porodu!

Datę porodu zaznaczyłaś w kalendarzu czerwonym serduszkiem i... nic. Oto, jak go przyspieszyć!
Hit! Oto sposoby na przyspieszenie porodu! fot. Fotolia

Wiadomo już właściwie od momentu, od którego wylicza się termin porodu ciężarnym, że większość kobiet rodzi w czasie innym niż wyznaczony przez lekarza czy położną. Właściwie tylko około 5% kobiet rodzi w terminie. Data porodu minęła? Zobacz, co robić w takiej sytuacji!

Jak przyspieszyć poród?

Znajomi i rodzina wciąż pytają: „Kiedy urodzisz?!”. Tak jakby to od ciebie zależało! Też byś chciała już być po... Może jednak da się coś zrobić, żeby tak tylko bezczynnie nie czekać? Warto spróbować łagodnych sposobów. Oto te naprawdę bezpieczne, bo sprawdzone!

1. Seks przed porodem

Lekarze radzą, żeby powstrzymać się od stosunków na 6 tygodni przed porodem właśnie dlatego, żeby go zbytnio nie przyspieszyć. Zawarte
w nasieniu prostaglandyny mogą zainicjować poród. Jednak gdy minie jego termin, możecie śmiało wykorzystać ten sposób po to, by jak najszybciej powitać na świecie maluszka.

2. Stymulacja brodawek przed porodem

To metoda (niekoniecznie przyjemna, ponieważ pod koniec ciąży piersi są bardzo tkliwe) na przyspieszenie produkcji oksytocyny – hormonu, który stymuluje skurcze macicy. Skuteczności jednak tej metody absolutnie nie gwarantujemy...

3. Ruch przed porodem

Oczywiście szorowanie podłóg i wieszanie firanek odłóż do lamusa, ale porządny spacer (a zamiast windy schody) może skutecznie skłonić macicę do pracy, dziecko zaś – do wcześniejszego przyjścia na świat.

4. Liście maliny przed porodem

Najważniejsze jest to, żebyś pamiętała, że żadne ziółka, w tym i te, nie skutkują zażyte jednorazowo. Ale ponieważ rzeczywiście liście maliny działają naskurczowo, nie zaszkodzi ci wypróbować ich skuteczności – pij codziennie po jednej szklance naparu, najlepiej po śniadaniu. Liście maliny kupisz bez problemu w aptece lub sklepie zielarskim.

Dowiedz się więcej o porodzie:


napisane na podstawie artykułu zamieszczonego w magazynie Będę mamą
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)