Przedwczesny poród w 38. tygodniu?

Jestem w 40. tygodniu ciąży. Czop odszedł mi 2. tygodnie temu. Mam nieregularne skurcze, całkowity brak rozwarcia. Dużo brązowego śluzu
/ 23.05.2018 16:47

Przedwczesny poród w 38. tygodniu ciąży?

Jestem w 40. tygodniu ciąży. Czop odszedł mi 2. tygodnie temu. Mam nieregularne skurcze, całkowity brak rozwarcia. Dużo brązowego śluzu. Byłam u położnej, ale niby wszystko ok. Mam okropne bóle krocza, pleców i podbrzusza. Położna wysyła mnie do szpitala, tam jednak odsyłają do domu. To moja druga ciąża, wcześniej miałam cesarkę z powodu braku rozwarcia i braku postępu porodu. Po zastosowaniu wszystkich możliwych sposobów wywołania porodu- wykonano cięcie cesarskie. Miewam wysokie ciśnienie, brązowe upławy, puchną mi nogi, zwłaszcza lewa i dziwny, kłujący ból brzucha na dole. Czy mam się martwić? 2 tygodnie temu uznano, że to przedwczesny poród i nic.

Śliwa

Ja nie wiem gdzie pani mieszka i przebywa, ale w Polsce optymalny czas trwania ciąży to 40 tygodni, a ciąża donoszona jest od 37 tygodnia wzwyż. A poród przedwczesny ma miejsce do końca 36 tygodnia a nie w 38 tygodniu. Wszystkie objawy, które pani opisała świadczą o bliskim porodzie. Jednak nie można określić czy poród rozpocznie się za kilka godzin czy za dwa dni. Jednak biorąc pod uwagę brak postępu porodu i cięcie cesarskie w poprzedniej ciąży warto byłoby wykonać badanie ginekologiczne obecnie (badanie wewnętrzne, usg). W Polsce po terminie porodu prowadzi się częstszą kontrolę dobrostanu płodu- ocenia się tętno płodu, wydolność łożyska, dokonuje się oceny wód płodowych. W przypadku bólu głowy, wysokiego ciśnienia powinna pani udać się do szpitala. Podobnie gdy pojawi się krwawienie lub odejdą wody płodowe. W dniu terminu porodu powinna pani udać się na badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam serdecznie