Plamienie przed porodem

Jestem w pierwszej ciąży. Termin porodu wyznaczony na 7 listopada 2009r. Wczoraj tj. drugiego dnia po terminie zaczęło się plamienie: trochę wydzieliny o lekko brązowym zabarwieniu, czasami odrobina krwi, śluzu.
/ 23.05.2018 18:27

Plamienie przed porodem

Jestem w pierwszej ciąży. Termin porodu wyznaczony na 7 listopada 2009r. Wczoraj tj. drugiego dnia po terminie zaczęło się plamienie: trochę wydzieliny o lekko brązowym zabarwieniu, czasami odrobina krwi, śluzu. I skurcze od 2 dni. Bolesne, trwające ok. 30 sekund ale nieregularne( 25,15,5,40 min). Dziś byłam na KTG. Lekarz powiedział, że wszystko dobrze a plamienie to wynik skracania się szyjki macicy. Co to oznacza i jak odróżnić te skurcze od porodowych?

Maria

Głowa do góry, prawdziwe skurcze porodowe nie miną:). Poród u pierwiastki zaczyna się gdy wystąpią regularne skurcze co 10-15 minut i stan taki trwa dwie godziny. Skurcz odczuwany jest jako twardnienie całego brzucha na jakiś czas i następuje przerwa międzyskurczowa (macica rozluźnia się – brzuch robi się miękki) i kolejny skurcz. Informacja, że szyjka macicy się skraca oznacza, że przygotowuje się ona do bliskiego porodu. Skurcze, które pani odczuwa to skurcze przepowiadające poród. Jednak są one nieregularne – duże przerwy między tymi skurczami. Proszę masować delikatnie brodawki sutkowe- powoduje to wydzielanie się oksytocyny. Jeśli coś panią będzie niepokoić  proszę skonsultować się z ginekologiem, ponieważ jest już pani po terminie porodu.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Zobacz także: 
Kalendarz ciąży - tydzień po tygodniu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/02.04.2014 13:53
Hej dziewczyny. Mam maly problem..lub to nie problem ,lecz nie wiem co o tym myslec. w zeszly czwartek bylam u lekarza okazalo sie ze mam rozwarcie na 2palce i szyjka krotka ma 1cm i dzidzia jest niziutko. Lekarka powiedziala ze w kazdej chwili moze sie zaczac. w ten sam dzien zaczal mi odchodzic czop dosc duze ilosci oraz pojawily sie bole krzyzowe . myslalam ze to juz. lecz skurcze minęly. dzis znow dostalam brazowego plamienia , ciagnie mnie brzuch w podbrzuszu a w nocy to nie moge podniesc sie z lozka.. co o tym myslicie? nadal schodzi mi ten czop>??