Matce podano spleśniały chleb na porodówce. Jest oświadczenie szpitala

Kobiet na szpitalnym łóżku je tosty. fot. Adobe Stock
Pani Marta zamieściła w internecie zdjęcie spleśniałego chleba, który podano jej na śniadanie na oddziale szpitala św. Łukasza w Końskich.
Marta Kosakowska / 09.08.2018 10:36
Kobiet na szpitalnym łóżku je tosty. fot. Adobe Stock

Na zdjęciu wyraźnie widać pleśń, pokrywającą kromki chleba. Sprawa oburzyła internautów. Tym bardziej, że pani Marta była pacjentką oddziału położniczego. Szpital wydał obszerne wyjaśnienie w tej sprawie.

Spleśniały chleb na porodówce

Sprawę pani Marty opisał lokalny portal tkn24.pl. Kobieta zamieściła w internecie post, w którym przedstawiła sytuację.

Gdy tylko zostanę dziś wypuszczona, udam się do jakiegoś człowieka odpowiedzialnego za jedzenie. Niestety dla szpitala na poście się nie skończy
- napisała.
 

Sytuacja oburzyła internautów. Pojawiły się liczne komentarze ze słowami krytyki na temat jedzenia, które jest serwowane w polskich szpitalach. Wielu z komentujących przytaczało podobne sytuacje. Zdjęcie spleśniałego chleba zaczęło krążyć po sieci, a sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media.

Dyrekcja szpital św. Łukasza w Końskich wydała specjalne oświadczenie. Za incydent przeproszono. Zapowiedziano również wzmożone kontrole w posiłków wydawanych pacjentom.

Po zgłoszeniu tego zdarzenia przez pacjentkę, chleb został zabrany i wymieniony na dobry, informacje zgłoszono do kuchni. Położna sporządziła notatkę i zgłosiła ten incydent przełożonym. (...) została powołana komisja, która potwierdziła wyżej opisane zdarzenie i nałożyła karę za stwierdzenie rażących nieprawidłowości w wykonywaniu przedmiotu w/w umowy, tj. dostarczenie i podanie do spożycia na śniadanie w dniu 05 sierpnia 2018 r. spleśniałego chleba  - czytamy w piśmie opublikowanym przez portal tkn24.pl

W komunikacie podkreślono, że usługi przygotowywania posiłków w szpitalu św. Łukasza w Końskich odpowiada firma zewnętrzna.

Podanie spleśniałego chleba świadczy o tym, iż pracownicy Vendi Servis sp. z o.o. nie wykonują swoich obowiązków w sposób prawidłowy. Dyrekcja ZOZ w Końskich zobowiązuje się wzmóc nadzór nad jakością posiłków wydawanych pacjentom Szpitala przez pracowników firmy
- podkreśla szefostwo placówki.

W oświadczeniu podkreślono, że reakcja pracowników szpitala była prawidłowa. Dyrektor lecznicy wyraził jednak ubolewanie z powodu incydentu.

Dyrekcja ZOZ w Końskich wyraża ubolewanie, że taka sytuacja miała miejsce w Szpitalu i zobowiązuje się do podjęcia wszelkich możliwych działań, mających na celu zapobieżenie w przyszłości takim incydentom
- zakończył oświadczenie Wojciech Przybylski, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich.

Źródło: tkn24.pl

Przeczytaj:
Kazali karmiącej zakryć pierś w restauracji. Jej reakcja? Mistrzowska!
Chłopiec upadł z roweru. Zwykła rana doprowadziła do śmierci dziecka