POLECAMY

Zygfryd

Imię staro- wysoko- niemieckie, utworzone z słów: sigu – zwycięstwo i fridu – opieka, lub pokój. W Niemczech funkcjonuje jako Siegfried oraz Sigfrid, zaś w krajach anglojęzycznych i we Francji – jako Siegfried.
Zygfryd

W Polsce Zygfrydów mamy, można by rzec, ilości śladowe. Ich imieniny są proporcjonalnie rzadkie – wypadają tylko 22 sierpnia.

Typowy Zygfryd to człowiek inteligentny, a jednocześnie skłonny do ironii (także autoironii) i przekory. Gdyby był na miejscu Adama w raju, nie potrzebowałby podstępu węża, ani zachęty Ewy, żeby zerwać zakazany owoc. Wystarczającą motywacją byłby sam fakt, że owoc jest zakazany.

Dobra wiadomość dla Zygfrydów, zmagających się z typową dla współczesnego człowieka przypadłością, którą można określić jako komórko – manię. Polega ona na tym, że cierpiąca na nią osoba nie potrafi żyć, jeśli nie ma w zasięgu ręki (a najlepiej w samej ręce) telefonu komórkowego. Za jakiś czas panom o imieniu Zygfryd powinny minąć objawy tej dolegliwości. Większość z nich zdoła egzystować bez komórki nawet kilka godzin z rzędu.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)