POLECAMY

Zenon

Imię prawdopodobnie utworzone od imienia starogreckiego boga Zeusa. O ile męski prototyp cieszy się znaczną popularnością, o tyle wersją damską – Zenonę – spotyka się zdecydowanie rzadziej.
Zenon

Imieniny Zenon i Zenona obchodzą wspólnie pięć razy w roku: najpierw w Dzień Zakochanych (czyli 14 lutego), a następnie 12 kwietnia, 23 czerwca, 9 lipca i 22 grudnia.

Typowy Zenon (czy jak kto woli – Zenek) często przypomina swojego domniemanego imiennego prekursora - Zeusa Gromowładnego. Mówiąc potocznie, bywa „wyrywny”, to znaczy posiada bujny temperament i trochę niewyparzony język. A skoro już o języku mowa, warto też dodać, iż wśród właścicieli tego imienia nie brakuje wybitnych poliglotów, dla których prawie żaden język nie jest obcy.

Istnieje spora szansa, że w przyszłości gwałtowna natura wielu Zenonów nieco się wyciszy. Sprzyjać temu będzie spokojny tryb życia, racjonalna równowaga między pracą a odpoczynkiem, stabilizacja finansowa oraz względnie zgodne pożycie małżeńskie. W takich warunkach nawet najgorętsza krew powinna ostygnąć do temperatury pokojowej.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)