POLECAMY

Włodzimierz

Imię słowiańskie o znaczeniu zbliżonym do tego, jakie posiada Władysław, czyli sprowadzającym się ogólnie do władzy i sławy. Oprócz Polski popularne jest np. w Rosji (Władimir... ostatnio nawet bardzo popularne), czy na Ukrainie (Wołodymyr, zdrobniale: Wołodia).
Włodzimierz

Nieporównywalnie rzadziej pojawia się w krajach germańskich, głownie jako Vladimir. Imieniny przypadają 16 stycznia, 19 kwietnia, 15 lipca i 11 sierpnia.

Panowie o tym imieniu z reguły są poważni, sumienni i pracowici. Starannie dbają o swój poziom intelektualny, choć i o walorach zewnętrznych nie zapominają. Zgodnie z zasadą: w zdrowym ciele – zdrowy duch. Albo: w pięknym ciele – mądry duch.

Za jakiś czas niejeden Włodzimierz może przypadkiem odkryć jakiś intrygujący sekret, związany z własną rodziną. W grę wchodzą zarówno pogrzebane w otchłani wieków tajemnice odległych przodków, jak i sprawy zupełnie aktualne, dotyczące współczesnych, jeszcze żyjących, lub niedawno zmarłych krewniaków. Warto przygotować się na... gigantyczny szok!

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)