POLECAMY

Władysław, Władysława

Imię słowiańskie; w wolnym tłumaczeniu oznacza „władający sławą”. Poza Polską, gdzie jest bardzo popularne, występuje - raczej rzadko - w takich krajach, jak Niemcy, czy Anglia (Ladislaus), Włochy (Vladislao, Ladislao), lub Węgry (Laszlo, Ulaszlo; u naszych „bratanków” ich wersja Władysława bywa spotykana stosunkowo często).
Władysław, Władysława

Forma żeńska (Władysława) jest jeszcze mniej „międzynarodowa”, praktycznie pojawia się tylko u nas, a jeśli gdziekolwiek indziej jakiś rodzic tak nazwie swoją córkę, to... chyba wszyscy się dziwią. Imieniny on i ona obchodzą jedynie raz w roku – 27 czerwca.

Osoby o tych imionach przeważnie wyznają zasadę, że najważniejsze wartości to „Bóg, honor i ojczyzna”. Wielką wagę przywiązują do tradycji, starają się też zawsze postępować uczciwie, choć wychodzi im to czasami... różnie (ale przecież nie o to chodzi, jak co komu wychodzi, tylko liczy się „chęć szczera”).

W przyszłości Władysławów czeka dynamiczny rozwój kariery. Wielu z nich zaangażuje się w działalność polityczną, zwykle jako członkowie opcji prawicowych. Natomiast Władysławy zaczną masowo zakładać własne firmy. Jako tzw. samodzielne podmioty gospodarcze niekiedy zdołają dorobić się fortuny.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)