POLECAMY

Szymon

Imię hebrajskie (przypomnijmy, że nosił je apostoł Piotr, zanim go przechrzczono), utworzone od słowa „szerma”, czyli „słuchać”. Rozpowszechnione w licznych krajach, na ogół w wersji Simon, albo Simeon; zresztą u nas również spotyka się spolszczoną odmianę Symeon, ale jest ona nieporównywalnie mniej popularna od Szymona.
Szymon

Imię to zapoczątkowało wiele znanych polskich nazwisk, m.in. Szymański, czy Szymanowski. W kalendarzu Szymona można znaleźć aż siedmiokrotnie: 16 lutego, 24 marca, 20 kwietnia, 16 maja, 18 lipca, 3 września i 28 października, zaś dni poświęcone Symeonowi to: 5 stycznia, 1 czerwca i 8 października.

Typowy Szymon jest ambitny, pracowity i konsekwentny. Mimo tego, co sugeruje jego imię, raczej nie lubi słuchać. Zdecydowanie woli, aby to jego słuchano.

Panom o tym imieniu zaleca się w nachodzącym czasie szczególną dbałość o zdrowie. Jeżeli przekroczyli już sześćdziesiątkę, powinni koniecznie zbadać stan swojej tkanki kostnej, by upewnić się, czy przypadkiem nie grozi im osteoporoza. Wbrew obiegowej opinii, ta przypadłość nie dotyczy wyłącznie kobiet, mężczyźni też mogą być na nią narażeni. Dla młodych Szymonów i Symeonów bardzo wskazane są różnorodne dyscypliny sportu, lecz nawet z ruchem nie należy przesadzać. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)