POLECAMY

Stella

Imię łacińskie; dosłownie oznacza „gwiazda”, lub „słońce”. Ciekawą jego cechę stanowi fakt, że jako pierwsze imię jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, ale jako drugie może być noszone także przez mężczyzn – np. pan Jan Stella Kowalski.
Stella

Oprócz Stelli taką właściwość posiada również Maria, o czym doskonale wie każdy, kto ogląda telewizję, czyta gazety... Lub lata samolotem. Wracając do Stelli, jest to imię niezbyt często spotykane u nas, ale popularne m.in. w Anglii (czyli właściwie jakby u nas – przecież tylu naszych tam przebywa...). Imieniny Stella obchodzi 15 sierpnia.

Typowa Stella jest sentymentalna i dość często wpada w melancholię. Lubi rozczytywać się w ckliwych powieścidłach, chętnie ogląda filmowe romanse. O tych rzeczywistych także nie zapomina.

Właścicielki owego „gwiezdnego” i „słonecznego” imienia w przyszłości mogą narzekać na nadmiar... wolnego czasu. Aż trudno w to uwierzyć! Jak można mieć za dużo czasu w czasach, gdy wszystkim na wszystko brakuje czasu? Widocznie jednak można...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)