POLECAMY

Spanie na plecach i brzuchu

Mam pytanie związane z pozycją podczas spania w ciąży. Jestem w 20 tygodniu ciąży (druga ciąża), pierwsza była zagrożona - pierwszy trymestr krwawienie, później również powikłania.
Spanie na plecach i brzuchu

Mam pytanie związane z pozycją podczas spania w ciąży. Jestem w 20 tygodniu ciąży (druga ciąża), pierwsza była zagrożona - pierwszy trymestr krwawienie, później również powikłania. Druga ciąża również zagrożona, pierwszy trymestr krwiak. Obecnie lekkie skurcze (jestem pod stałą opieką lekarską), bóle w podbrzuszu. Moje pytanie do Pani: czy ja mogę spać na brzuchu lub na plecach? Bo słyszałam, że obie pozycje nie są bezpieczne dla maluszka. Jaka pozycja podczas leżenia i snu jest najlepsza? Serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi i gorąco pozdrawiam

Justyna

W pani przypadku to już na 100% spanie na plecach i na brzuchu jest zabronione. Najlepsza pozycja do spania dla ciężarnych to pozycja na boku. Aby odciążyć kręgosłup, może pani dodatkowo między kolana włożyć małą poduszkę i „podeprzeć” klatkę piersiową również małą poduszką. Dziękuję za pozdrowienia :)

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/10 lat temu
Witam jestem w 31tyg ciazy ogolnie jestem palaczka ale staram sie ograniczac i palic jak najmniej jakie to ma konsekwencje dla dziecka?
/10 lat temu
chyba najgłupsze pytanie, jakie przeczytałam na temat ciązy. Zastanów sie co robisz. Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo krzywdzisz swoje dziecko. Kochajaca matka dba o swoje dziecko i nigdy nie pozwoli je nikomu skrzywdzic, a w twoim przypadku sama je krzywdzisz. Konsekwencje twojego palenia moga zawazyc na całym życiu dziecka, kiedy będzie przez ciebie miało problemy zdrowotne. A po co ci wyrzuty sumienia-że to ty doprowadziłaś do tego
/8 lat temu
Nie wiem jak możesz pisać takie bzdury. Moja matka paliła przez swoje trzy ciąże, nawet na chwilę nie przestała i wszyscy jesteśmy okazami zdrowia. Nie wolno mówić przyszłej matce, że może być winna jakiejś krzywdy. Nie masz rozumu ani serca?! Po drugie, mieszkam za granicą i tutaj położna mówi, żuć palenie, ale.... jeśli nie potrafisz, nie ma problemu, chociaż je ogranicz. Nie ma nakazów i zakazów. Ja wiem co jest dla mnie i mojego dziecka dobre i nawet jeśli palę (ja akurat nie palę) nie powinnam czuć się winna z tego powodu. To nie narkotyki, to nie wódka, która jest dużo gorsza, a dzieci rodzą się zdrowe.
/10 lat temu
Ja nie potrafie spac na boku poniewaz bardzo boli mnie kregoslup,i nie wiem co mam zrobic:( apap wogole mi nie pomaga,a poduszka miedzy nogami zostaje wykopana w nocy:( wiec prosze o porade,bede dozgodnie wdzieczna.Dziekuje i pozdrawaim.
POKAŻ KOMENTARZE (3)