POLECAMY

Seweryn

Imię łacińskie, utworzone od przymiotnika „severus”, czyli: ostry, surowy, twardy, poważny, srogi, straszny... Aż strach pomyśleć, jaki wobec tego pierwotnie musiał być właściciel tego imienia.
Seweryn

Za to obecnie Seweryna nie trzeba się bać, ale słuchać go warto. Zwłaszcza, kiedy śpiewa. W naszym języku spotykane są również dwie dodatkowe męskie wersje: Sewer i Sewerian oraz dwa odpowiedniki żeńskie: Sewera i Seweryna. Imieniny Seweryn obchodzi 8 stycznia, 8 czerwca, 23 października, 1, 8 i 19 listopada, Sewer – 15 lutego, 24 marca, 15 i 22 października, Sewerian – 8 listopada, Sewera – 20 lipca, a Seweryna – 19 listopada.

Typowy Seweryn jest poważny, choć nie pozbawiony poczucia humoru. Często bywa wybitnie muzykalny.

Osoby o tych imionach w przyszłości będą kierować się głownie zasadą: „tak krawiec kraje, jak mu materii staje”. Zresztą zawód krawca i krawcowej (nie w sensie metafory, lecz dosłownie) stanie się wśród nich popularny. Dotyczy to zwłaszcza Seweryna i Seweryny. Natomiast Sewer, Sewerian i Sewera w wielu przypadkach postanowią poświęcić się pracy lekarza, lub nauczyciela. Biorąc pod uwagę wysokość przeciętnej pensji przedstawicieli owych profesji, określenie „poświęcić się” wydaje się jak najbardziej na miejscu.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)