POLECAMY

Przemysław

Imię pochodzące od staropolskiego słowa „przemysł”, które z dzisiejszym przemysłem niewiele ma wspólnego, gdyż nasi odlegli przodkowie określali nim dowcip, fortel, podstęp... itd., czyli wszystko, co wymaga przemyślenia.
Przemysław

Sam Przemysł zresztą też niegdyś funkcjonował jako imię (noszone np. przez wielu średniowiecznych polskich książąt), jednak obecnie wyszedł już z użycia. Choć jego imieniny w kalendarzu się zachowały (29 listopada), natomiast stosunkowo popularny Przemysław swoje dni ma 13 kwietnia i 30 października.

Typowy Przemysław to na ogół tradycjonalista. Jest szarmancki w stosunku do kobiet i czasem trochę staroświecki jeśli chodzi o pogląd na ich rolę w społeczeństwie. Nie oznacza to jednak, że swoją żonę chciałby przemienić w kurę domową. Tradycjonalizm też musi mieć jakieś granice.

Wkrótce wielu Przemysławów trafi na obiekt dozgonnej miłości. Ów obiekt na ogół nie będzie żadną raptem napotkaną nieznajomą, lecz przeciwnie – właśnie znajomą. Może to być sąsiadka, koleżanka, osoba mijana niemal codziennie na ulicy, znana praktycznie od zawsze. Dlatego niejeden Przemysław zdziwi się, że szukał daleko tego, co jest blisko.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)